Nosacījumu izvirzīšana Rietumu militārajai palīdzībai Ukrainai bija kļūda, pauž nākamais Igaunijas armijas komandieris (7)

TVNET/LETA/ERR
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Eero Vabamägi

Rietumvalstu lēmums ierobežot Ukrainai nodoto ieroču izmantošanu tikai tās teritorijā bija kļūda, paziņoja nākamais Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris pulkvedis Andruss Merilo.

"No militārā viedokļa tā bija acīmredzama muļķība. Šāda ierobežojuma noteikšana izmaksājusi ļoti dārgi, un tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc Ukraina ir atgriezusies aizsardzības pozīcijās un cenšas atvairīt Krievijas pretuzbrukumu," intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacīja Merilo.

Viņaprāt, no militārā viedokļa šāda ierobežojuma noteikšana bija pilnīgi nepareiza un to nevajadzēja noteikt.

"Ja bailes bija tikai par to, lai nenotiktu eskalācija, tad, kā redzam, arī tās nebija pamatotas. Tāpēc es uzskatu, ka šis politiskais ierobežojums bija pilnīgi nepareizs," piebilda pulkvedis.

Jau ziņots, ka ceturtdien Igaunijas valdība apstiprināja Merilo par nākamo Aizsardzības spēku komandieri. Šajā amatā viņš stāsies pēc tam, kad 30.jūnijā to atstās pašreizējais komandieris ģenerālis Martins Herems.

No 1.marta Merilo, kurš pašlaik ir 1.kājnieku brigādes komandieris, būs Aizsardzības spēku komandiera vietnieks, bet piektdien no valsts prezidenta Alara Karisa viņš saņēma brigādes ģenerāļa uzplečus.

Komentāri (7)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais