Zviedrijas drošības dienesta galvenajā mītnē notiek evakuācija

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Stokholma. Ilustratīvs foto.
Stokholma. Ilustratīvs foto. Foto: Unsplash

Iespējamās gāzes noplūdes dēļ Zviedrijā piektdien no drošības dienesta galvenās mītnes evakuēti aptuveni 500 cilvēki, vēsta raidorganizācija TV4.

Septiņi cilvēki ir hospitalizēti. Kāda tieši viela noplūdusi drošības dienesta SAPO ēkā, vēl nav skaidrs.

Policijas preses pārstāvis ziņu aģentūrai TT izteicies, ka avārijas dienesti nolēma evakuēt visu ēku, jo pastāvēja aizdomas par gāzes noplūdi, taču sīkākus paskaidrojumus nesniedza.

Pieciem cilvēkiem bija elpošanas problēmas, un viņi tika nogādāti slimnīcā, vēlāk TT pavēstīja Stokholmas reģiona slimnīcu pārvaldes galvenais ārsts. Vēl divi cilvēki paši vērsās slimnīcā pēc palīdzības elpošanas problēmu dēļ. Ārsts piebilda, ka viņi netika informēti, ar kādu vielu cilvēki ir saskārušies.

SAPO preses pārstāve ziņu aģentūrai AFP pavēstījusi, ka veikti nepieciešamie pasākumi un notikuma vietā strādā avārijas dienesti. Viņa sacīja, ka ēka ir daļēji evakuēta, bet atteicās atklāt plašāku informāciju.

Fotogrāfijās no notikuma vietas redzami policisti un avārijas dienestu darbinieki gāzmaskās un vairākās ātrās palīdzības mašīnas. Zviedrijas mediji ziņo, ka izveidota aizsargjosla 500 metru diametrā.

Cilvēki, kas dzīvo SAPO tuvumā, aicināti aizvērt logus.

Vairāki hospitalizētie ir policisti, kuri stāsta, ka, ierodoties SAPO ēkā, jutuši smaku. Laikraksts "Aftonbladet" vēsta, ka aculiecinieki stāstījuši, ka jutuši smaržu, kas atgādinot krāsas smaku.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais