Turcija piemēro Izraēlai tirdzniecības ierobežojumus

LETA/AFP
Foto: AFP/SCANPIX

Reaģējot uz karu Gazas joslā, Turcija no otrdienas piemērojusi Izraēlai tirdzniecības ierobežojumus virknei produktu, tai skaitā cementam un tērauda un dzelzs celtniecības materiāliem, paziņojusi Turcijas Tirdzniecības ministrija.

"Šis lēmums paliks spēkā, līdz Izraēla izsludinās pamieru un atļaus adekvātu un nepārtrauktu humānās palīdzības plūsmu uz Gazas joslu," pavēstīja ministrija.

Ierobežojumi ieviesti dienu pēc Turcijas paziņojuma, ka Izraēla bloķējusi tās mēģinājumu no gaisa piegādāt palīdzību Gazas joslai.

Turcijas ārlietu ministrs Hakans Fidans pirmdien solīja Izraēlai atbildes pasākumus, norādot, ka tie tiks īstenotas soli pa solim un nekavējoties.

Turcija ir asi kritizējusi Izraēlas karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā, un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ir nosaucis Izraēlu par "teroristu valsti".

Izraēla uzsāka karu Gazas joslā pēc tam, kad daudzviet pasaulē par teroristu organizāciju atzītā "Hamās" 7.oktobrī iegāja Izraēlas teritorijā un pastrādāja slaktiņu, kurā tika nogalināti ap 1200 cilvēku, bet vēl vairāki simti saņemti gūstā. Izraēla tikusi starptautiski kritizēta, ka mēģinājumā iznīcināt "Hamās" nepietiekami domā par civiliedzīvotāju drošību Gazas joslā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais