Apstiprina aktualizēto Nacionālo pretterorisma plānu

TVNET/LETA
Foto: Zane Bitere / LETA

Ministru kabinets otrdien slēgtā sēdē apstiprināja aktualizēto Nacionālo pretterorisma plānu, kuru izstrādājis Valsts drošības dienests (VDD).

Nacionālais pretterorisma plāns ir klasificēts dokuments, kurā noteikti veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi atkarībā no valstī izsludinātā terorisma draudu līmeņa. Plānā iekļauti vairāk nekā 500 dažādi preventīvie pasākumi vairāk nekā 20 institūcijām, kas iesaistītas terorisma draudu novēršanā, aģentūru LETA informēja VDD.

Plāns ir aktualizēts atbilstoši pēdējo gadu terorisma draudu tendencēm pasaulē. Plānā ir iekļautas divas jaunas preventīvo pasākumu jomas, kas vērstas uz bezpilota gaisa kuģu un sprāgstvielu prekursoru aprites uzraudzības pilnveidošanu. Tāpat plānā ir būtiski papildināti pasākumi cilvēku masveida pulcēšanās objektu drošības stiprināšanai pieaugošu terorisma draudu gadījumā.

Aktualizētajā plānā ir iekļautas arī rekomendācijas terorisma riska objektu - kritiskās infrastruktūras, kā arī cilvēku masveida pulcēšanās vietu - īpašniekiem un pārvaldītājiem atbilstoši katram terorisma draudu līmenim. VDD regulāri sniedz rekomendācijas terorisma riska objektu atbildīgajam personālam drošības risku novēršanai.

VDD atgādina, ka Latvijā izveidotā nacionālā pretterorisma sistēma paredz četrus terorisma draudu līmeņus - zems, paaugstināts, augsts un īpaši augsts. Jo augstāks ir izsludinātais terorisma draudu līmenis, jo plašāki ir veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi.

Nacionālais pretterorisma plāns Ministru kabinetā pirmo reizi tika apstiprināts 2008.gadā. Sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītām institūcijām VDD iepriekš to ir pārskatījis un pilnveidojis 2011., 2013., 2016. un 2019.gadā.

Turpmāk VDD koordinēs terorisma draudu novēršanā iesaistīto institūciju iekšējo rīcības plānu pārskatīšanu atbilstoši aktualizētajam Nacionālajam pretterorisma plānam.

Jau ziņots, ka valdība 2021.gada nogalē apstiprināja Latvijas pretterorisma stratēģiju 2021.-2026.gadam, kuras galvenie virzieni ir starptautiskā sadarbība, radikalizācijas, vardarbīgā ekstrēmisma novēršana un teroristu rīcības brīvības ierobežošana.

Aktuālais šodien
Svarīgākais