Ukrainas izlūkdienesta vadītājs paziņo par plāniem veikt triecienus “kritiski svarīgiem militāriem objektiem” Krievijā (18)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) vadītājs ģenerālleitnants Kirils Budanovs.
Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) vadītājs ģenerālleitnants Kirils Budanovs. Foto: AP/Scanpix

Ukraina gatavo jaunus uzbrukumus militārajiem un rūpnieciskajiem objektiem Krievijā, izmantojot bezpilota lidaparātus un sabotāžas vienības, kurās iesaistīti krievi, intervijā “The Washington Post” paziņojis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) vadītājs ģenerālleitnants Kirils Budanovs.

“Mēs esam sagatavojuši plānu, kura mērķis ir samazināt Krievijas spējas. Tas aptver daudzus aspektus, piemēram, militāro rūpniecību, kritiski svarīgus militāros objektus, to lidlaukus un kontroles punktus,” uzsvēra Budanovs.

Pēc viņa teiktā, mērķis ir parādīt - Krievijas prezidents Vladimirs Putins nespēj “pasargāt iedzīvotājus no kara ienākšanas Krievijā”. “Kad jūs esat, teiksim, Sanktpēterburgā un karu redzat tikai televīzijā, jūs vienmēr to atbalstīsiet... Bet cilvēki nervozē, kad uzbrukums notiek kādam objektam viņu mājas tuvumā,” norādīja Budanovs.

Vienlaikus Ukrainas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs uzsvēra, ka S-300 pretgaisa raķetes, ar kurām Krievija mēģina notriekt Ukrainas dronus, nodara lielākus postījumus objektiem Krievijā nekā paši droni.

Ukrainas trieciens, iespējams, ir pārkāpis Putina sarkano līniju

Dienu iepriekš, 17. aprīlī, “Ukrainskaja Pravda” avoti GUR ziņoja, ka Ukrainas spēki uzbrukuši 590. atsevišķajai radiotehniskajai daļai, kas atrodas Mordovijā. Bezpilota lidaparāti trāpīja 29B6 Konteinera tipa tālas darbības radaram Kovilkino, kas spēj atklāt mērķus līdz pat 3000 kilometru attālumā un vairāk nekā 100 kilometru augstumā. Šis radars bija iekļauts Krievijas Aviācijas un kosmosa izlūkošanas un brīdināšanas sistēmā (SPRN).

Uzbrūkot Krievijas SPRN, Ukraina, iespējams, ir pārkāpusi vienu no Maskavas “sarkanajām līnijām”, norāda “Newsweek”. Ja Konteinera radara stacija patiešām ir bojāta, tas varētu atbilst vienam no nosacījumiem, kas definē kodolieroču izmantošanas iespēju un kas ir ietverti Krievijas prezidenta dekrētā. Tas attiecas uz “ienaidnieka ietekmi uz Krievijas Federācijas kritiski svarīgiem valsts vai militārajiem objektiem, kuru darbības pārtraukšana varētu traucēt kodolspēku reaģēšanu”.

Komentāri (18)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais