Krievijas propaganda izfantazē stāstu par "Kanādas algotņiem", kas karo Ukrainas pusē (16)

TVNET
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas propagandas kanāls “Pervij” reportāžā no frontes Ukrainā izplatījis pilnīgi safabricētu stāstu par “Kanādas algotņiem”, kas karojot Ukrainas bruņoto spēku rindās.

Propagandas kanāla reportāžā kā pierādījums “Kanādas algotņu” klātbūtnei sniegts uzšuves uz kareivju formastērpa.

Patiesībā gan šajās uzšuvēs attēlots Krievijas Udmurtijas republikas ģerbonis un karogs.

Kā pirmais informāciju šiem meliem uzmanību pievērsa “Telegram” kanāls “Udm-info”.

“Pervij” reportāža tapusi anektētajā Ukrainas Doneckas apgabala teritorijā. Televīzijā sižets tika demonstrēt svētdien, 14.aprīlī.

Sižetā kanāla korespondents sarunājas ar Krievijas armijas kareivi, kurš nodarbojoties ar trofeju vākšanu kaujas laukā.

Kareivis rāda korespondentam uzšuves, kuras esot iegūtas pēc “uzbrukuma pretinieku pozīcijām”.

“Trofejas iegūtas no kritušajiem, sanāk, ukraiņiem. Ukraiņu uzšuves, sanāk, ka no Kanādas. Sanāk Kanādas uzšuves. Ģerbonis,” stāsta kareivis un rāda kamerā uzšuvi, kurā attēlots Udmurtijas un karogs un ģerbonis.

Pēc tam korespondents stāsta, ka “ārvalstu algotņu klātbūtne Ukrainas armijas rindās jau sen nevienam nav nekāds noslēpums”.

Jāuzsver, ka atšķirībā no Kanādas karoga, kas ir baltā un sarkanā krasā un kurā ir attēlota kļavas lapa, Udmurtijas karogs ir sarkanā, baltā un melnā krāsā, un tajā attēlots auseklis.

“Udm-info” uzsver, ka sižeta fragments ar uzšuvēm rādīts vien tajos ziņu izdevumos, kad pārraidīties Krievijas Tālo Austrumu reģionos, bet ziņu raidījumos, kas demonstrēti centrālajos reģionos, šis fragments bijis izgriezts.

Aktuālais šodien
Svarīgākais