Prokrieviskiem politiķiem pēc atgriešanās no Maskavas Moldovā konfiscē finansējumu miljona eiro apmērā (10)

TVNET/LETA/AFP
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ducu Rodionoff/Shutterstock

Moldovas policija cilvēkiem, kas atgriezās valstī no moldāvu prokrievisko partiju sanāksmes Maskavā, konfiscējusi nelikumīgu politisko finansējumu miljona eiro apjomā.

Kišiņeva jau iepriekš vairākkārt apsūdzējusi Kremli, ka tas Moldovā cenās vairot spriedzi.

Naktī no pirmdienas uz otrdienu pārmeklēti aptuveni 150 moldāvu, pārsvarā Kišiņevas lidostā, pavēstīja policijas priekšnieks Viktors Kernauteanu.

Kopumā konfiscēti vairāk 20 miljoni Moldovas leju (miljons eiro). Ar šiem līdzekļiem notikusi "politisko partiju nelikumīga finansēšanas no tumšiem avotiem", norādīja policija.

Partijas sarīkojumā Maskavā paziņoja par politiskā bloka "Victorie" ("Uzvara") izveidošanu, tuvojoties oktobrī gaidāmajām Moldovas prezidenta vēlēšanām un referendumam par valsts dalību Eiropas Savienībā.

Jaunais bloks izveidots ap prokrievisko oligarhu Ilanu Šoru, kas bēguļo no likuma varas un Moldovā aizmuguriski ir notiesāts par krāpšanu.

Moldovas prezidentes Maijas Sandu personāla vadītājs Adrians Balutels Maskavā sapulcējušos politiķus ierakstā platformā "Telegram" nodēvēja par "Kremļa režīma augstākajiem pakalpiņiem".

Savukārt Moldovas Ģenerālprokuratūras vadītāja pienākumu izpildītājs Ions Munteanu pavēstīja, ka Maskavā pulcēto politiķu darbības tiek izvērtētas saistībā ar aizdomām par dzimtenes nodevību.

"No mūsu skatu punkta šīm darbībām ir tendence apdraudēt valsts drošību," Kišiņevas telekanālam PROTV sacīja Munteanu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais