Orbāns: Ungārija centīsies neiesaistīties nekādās NATO operācijās Ukrainas atbalstam (32)

TVNET/LETA/AP
Ungārijas premjers Viktors Orbāns
Ungārijas premjers Viktors Orbāns Foto: AFP

Ungārija centīsies neiesaistīties nekādās NATO operācijās, kuru mērķis ir atbalstīt Ukrainu, piektdien, 24. maijā, paziņoja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, apgalvojot, ka militārā alianse un Eiropas Savienība (ES) virzās uz tiešāku konfliktu ar Krieviju.

Orbāns valsts radio sacīja, ka Ungārija iebilst pret plānu, ko NATO apsver, lai tuvākajos gados sniegtu paredzamāku militāro atbalstu Ukrainai. "Mēs tam nepiekrītam un nevēlamies piedalīties finansiālā vai militārā atbalstā (Ukrainai), pat NATO ietvaros," paziņoja Orbāns, piebilstot, ka Ungārija ir iestājusies par nepiedalīšanos nekādās iespējamās NATO operācijās Ukrainas atbalstam.

"Mums ir no jauna jādefinē mūsu pozīcija militārās alianses ietvaros, un mūsu juristi un virsnieki strādā pie tā, (..) kā Ungārija var pastāvēt kā NATO dalībvalsts, vienlaikus nepiedaloties NATO darbībās ārpus tās teritorijas," viņš sacīja.

Orbāns, kas tiek uzskatīts par Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvāko sabiedroto ES, uzsvēra NATO kā aizsardzības alianses lomu un sacīja, ka nepiekrīt dažu citu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu bažām, ka Krievijas militārie spēki nepārtrauks agresiju, ja Maskava uzvarēs karā Ukrainā.

"NATO spēku nevar salīdzināt ar Ukrainas spēku," viņš sacīja. "Es neuzskatu par loģisku pieņēmumu, ka Krievija, kas nespēj tikt galā pat ar Ukrainu, pēkšņi nāks un aprīs visu Rietumu pasauli," viņš piebilda.

Pretēji vairumam citu ES valstu Ungārija ir atteikusies piegādāt kaimiņvalstij Ukrainai militāro palīdzību, un Orbāns ir enerģiski iestājies pret ES sankcijām pret Maskavu, lai gan galu galā vienmēr ir balsojis par tām.

Gatavojas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas notiks no 6. līdz 9.jūnijam, Orbāns ir pasludinājis savu partiju par miera garantu reģionā. Viņš pārmetis ASV un citām ES valstīm, kas mudina sniegt lielāku atbalstu Ukrainai, netiešu kara atbalstīšanu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais