Gandrīz 90 Ukrainas bezpilota lidaparāti uzbrukuši trim Krievijas reģioniem (2)

TVNET/LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Naktī uz 14. jūniju Krievijas reģioni tika pakļauti Ukrainas bezpilota lidaparātu masveida uzbrukumam. Lielākā daļa dronu lidoja uz Rostovas apgabalu: Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja par 70 ierīču pārtveršanu un iznīcināšanu.

“Droni tika iznīcināti pie vairākām apdzīvotām vietām reģionā,” savā “Telegram” kanālā rakstīja Rostovas apgabala gubernators Vasilijs Golubevs. Pēc viņa teiktā, uzbrukuma rezultātā reģiona Morozovskas rajonā tika pārtraukta elektroapgāde.

Morozovskas pilsētas iedzīvotāji stāstīja par spēcīgiem sprādzieniem naktī. Pilsētas tuvumā atrodas militārais lidlauks, kuram jau tika uzbrukts 5. aprīlī – toreiz tika ievainots štāba priekšnieks, FSB un OMON virsnieki, bet viena militārpersona tika nogalināta. Lidlaukā atrodas Krievijas Federācijas 559. gvardes bumbvedēju aviācijas pulks ar lidmašīnām Su-34, Su-24 un Su-24M.

Šonakt Kurskas un Voroņežas apgabalos ielidoja vēl pa sešiem lidmašīnas tipa droniem. Liskinskas rajonā noticis uzbrukums naftas noliktavai, paziņoja Voroņežas gubernators Aleksandrs Gusevs.

“Saskaņā ar sākotnējo informāciju vairāki bezpilota lidaparāti nedaudz sabojāja degvielas tvertnes. Ugunsgrēks nav izcēlies. Bojāgājušo nav,” viņš rakstīja savā “Telegram” kanālā. Vēlāk gubernators precizēja, ka bojātā tvertne iepriekš nav tikusi izmantota.

Divi droni tika notriekti arī virs Belgorodas un Volgogradas apgabaliem un viens virs okupētās Krimas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Drona uzbrukums Rostovas apgabalam bija viens no lielākajiem visā Ukrainas kara vēsturē. Pirms tam martā virs reģiona tika pārtvertas un iznīcinātas 41 ierīce. Pēc tam maijā droni trāpīja degvielas noliktavai reģiona Proletarskas rajonā, bet jūnija sākumā – Novošahtinskas naftas pārstrādes rūpnīcai.

Savukārt naktī uz 14. jūniju Krievija veica kombinētu gaisa uzbrukumu Ukrainai, izšaujot 14 raķetes un nosūtot 17 kamikadzes lidaparātus. No tiem Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmām izdevās notriekt septiņas raķetes un visus 17 dronus, paziņoja Ukrainas Gaisa spēku komandieris Nikolajs Oleščuks. Ukrainas plašsaziņas līdzekļi rakstīja par sprādzienu skaņām Kijivā, kā arī Harkivas, Zaporižjes, Kijivas un Hmeļņicka apgabalos.

Aktuālais šodien
Svarīgākais