Video Ukraiņu ielenkumā pie Vovčanskas varētu būt nonākuši simtiem krievu (12)

TVNET
Foto: AP/Scanpix

Krievijas iebrukums Harkivas apgabalā sākotnēji no Maskavas viedokļa raugoties sākās ļoti lieliski, pēc tam apstājās, bet tagad var radīt agresorvalstij katastrofālas sekas. Ziņojumi sociālajos medijos liecina, ka Vovčanskā ielenkumā nonākuši simtiem krievu. Viņu glābšanas mēģinājumi jau vairākas reizes bijuši neveiksmīgi.

Situācija frontes līnijā pie Harkivas ir neskaidra. Tomēr parādās aizvien vairāk pazīmju, ka Ukrainas karaspēkam pie Vovčanskas izdevies ne vien apturēt Krievijas ofensīvu, bet arī nodarīt Krievijas iebrucējiem ievērojamus zaudējumus. Pašlaik tiekot runāts par okupantu nonākšanu katlā un pat padošanos.

Kad maijā Krievijas karaspēks Ukrainas ziemeļaustrumos atklāja vēl vienu fronti, sākotnēji tas strauji virzījās uz priekšu, ieņemot daudzus ciemus ap Harkivu un virzoties līdz pat nelielās Vovčanskas pilsētas pievārtei. Krievi ieņēma arī sagrauto pilsētu ar savulaik 19 000 iedzīvotāju un pārņēma savā kontrolē ielu pēc ielas. Ja viņiem būtu izdevies pilnībā iekarot Vovčansku, tā būtu laba bāze, no kuras virzīties uz priekšu.

Viens no mērķiem varētu būt Harkivas pilsēta, tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvojis, ka tās iekarošana neesot viņa mērķis. Diktators paskaidrojis, ka vienīgi vēlas izveidot buferzonu. Tomēr jau vairākas dienas viss virzās uz to, ka šis plāns Maskavai var beigties ar asiņainu neveiksmi.

Piektdien britu laikraksts “Telegraph”, atsaucoties uz Ukrainas 3.triecienbrigādi, ziņoja, ka gūstā nonākuši 24 Krievijas karavīri. Videoierakstā redzams, kā vīrieši iznāk no ierakumiem ar paceltām rokām. Laikraksts “Kyiv Post” vēsta, ka tas ir ukraiņu pretuzbrukuma Vovčanskā panākums. Iepriekšējā nedēļā Čorticjas reģionālā pavēlniecība jau bijaziņojusi, ka dažu dienu laikā sagūstīti 60 Krievijas iebrucēji.

Saskaņā ar neapstiprinātiem ziņojumiem viņu situācija tagad atkal ir pasliktinājusies. Krievijas militārie blogeri ziņo, ka

liela krievu karavīru grupa ir atdalīta no atlikušajiem karavīriem Vovčanskā un izolācijā atrodas jau vairākas dienas. Tiek apgalvots, ka viņi esot iesprostoti sabombardētās grants rūpnīcas teritorijā mazpilsētas dienvidos. Ukrainas avoti sociālajos tīklos norāda, ka to skaits ir ap 400.

To nav iespējams pārbaudīt, bet kāds krievu žurnālists esot arī nosaucis viņu vārdus.

Krievijas mēģinājumi atbrīvot ielenkumā nonākušos cietuši neveiksmi

Krievijas karavīri pēdējās dienās vairākkārt mēģinājuši atjaunot kontaktu ar ukraiņu ielenktajiem kaujiniekiem. Tomēr visi tie līdz šim esot bijuši neveiksmīgi. Ukrainas avoti apgalvo, ka ielenkums galu galā piespiedīs Krievijas karavīrus padoties, ja viņi nevēlas iet bojā slaktiņā.

Saskaņā ar Krievijas militāro blogeru ziņām, situācija neizskatās labi. Viens no iemesliem ir tas, ka Ukrainas karaspēkam ir izdevies notriekt daudzus Krievijas izlūkošanas dronus. Rezultātā krieviem nākas cīnīties divdimensiju režīmā, savukārt ukraiņi uzbrukumiem var izmantot trešo dimensiju “gaiss”, “Telegram” raksta kāds Krievijas militārais blogeris.

Dažos sociālo mediju kontos izskan minējumi, ka Ukrainas ziemeļaustrumu frontē varētu būt sākušās pārmaiņas, jo reģionā nonākušas pirmās munīcijas piegādes no Rietumiem. Iepriekš Krievijas vienības tik strauji virzījās uz priekšu Harkivas reģionā vienīgi tāpēc, ka Ukrainai trūka munīcijas, galvenokārt pretgaisa aizsardzībai. Rietumvalstis jau mēnešiem ilgi ir centušās palielināt savas ražošanas jaudas, sagādāt munīciju no visas pasaules un nosūtīt to Ukrainai. Pašlaik vēl nav oficiāli apstiprināts, vai pirmās piegādes patiešām jau ir saņemtas un vai tās ir nosūtītas arī uz Harkivas reģionu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais