Krievijas izveidotajā Doneckas “tautas republikā” gājis bojā Kremļa propagandists (3)

TVNET
Foto: Reuters/ScanPix

Drona uzbrukumā Doneckas apgabalā Krievijas okupētajā Ukrainas teritorijā dzīvību zaudējis interneta izdevuma News.ru korespondents Ņikita Cicagi. Par to svētdien, 16. jūnijā, ziņoja News.ru, norādot, ka “žurnālists” tur atradies, lai veidotu reportāžu.

Maskavas ieceltais “DNR” “vadītājs” Deniss Pušilins paziņoja, ka 29 gadus vecais militārais “korespondents” nonācis Ukrainas bruņoto spēku apšaudē. Pēc vietvalža teiktā, Cicagi kopš 2022. gada regulāri apmeklējis “DNR”. Citas detaļas par traģisko incidentu līdz publikācijas brīdim netika ziņotas.

Ņikita Cicagi sadarbojās ar Krievijas propagandas aģentūru TASS, kā arī ar interneta izdevumiem Lenta.ru, Kholod un Novaja Tablika. Projekts Novaja Tablika korespondenta nāves dienā, 16. jūnijā, pārpublicēja Cicagi reportāžu no “pamestās Šebekinas, kas ir pārvērtusies par pelēko zonu uz robežas”. Par šo reportāžu 2023. gada jūnijā viņš saņēma Redkolēģijas balvu.

Tajā pašā dienā, 16. jūnijā, Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova komentārā par Krievijas “militārā korespondenta” nāvi paziņoja, ka viņam “apzināti uzbruka” Ukrainas drons. Zaharova atgādināja, ka 13. jūnijā tika apšaudīta arī televīzijas kanāla NTV filmēšanas grupa, kā rezultātā tika nogalināts operators Valērijs Kožins un smagi ievainots korespondents Aleksejs Ivļevs.

Aktuālais šodien
Svarīgākais