Avots: Ziemeļkoreja piegādājusi Krievijai vairāk nekā gada krājumu ar artilērijas lādiņiem (4)

TVNET | FINANCENET
Foto: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja piegādājusi Krievijai ne mazāk kā 10 000 konteineru, kuros varēja būt līdz 4,8 miljoni artilērijas lādiņu, ko Krievija izmanto karā pret Ukrainu, aģentūrai “Bloomberg” atklājis Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Sins Vonsiks.

Atbildot uz to, Maskava piegādā Phenjanai tankus, lidmašīnas, kā arī spiegu iekārtu tehnoloģijas, bet tuvākajās dienās uz pārrunām Phenjanā ar savu jauno draugu Kimu Čenunu ieradīsies arī Krievijas diktators Vladimirs Putins.

“Gaidāms, ka Putins vēlēsies vēl ciešāku sadarbību ar Ziemeļkoreju drošības sfērā, kas nozīmēs vēl plašākas lādiņu piegādes. Tas nepieciešams, lai Krievija saglabātu cerības uzvarēt karā,” sacīja Sins. Pēc ministra teiktā, Ziemeļkoreja arī nosūtījusi uz Krieviju desmitiem ballistisko raķešu. Ukrainas speciālisti ir snieguši pierādījumus tam, ka Krievijas armija izmanto šādas raķetes. Jāpiebilst gan, ka aptuveni puse no šīm raķetēm nav nostrādājušas.

Pēc Dienvidkorejas un Rietumvalstu izlūku datiem Phenjana ir sākusi apgādāt Krieviju ar lādiņiem aptuveni kopš pagājušā gada augusta beigām un ir aktivizējusi piegādes kopš Kima pēdējās tikšanās pagājušā gada septembrī. Ja Sina Vonsika novērtējums ir pareizs, šajā laikā Krievija ir saņēmusi vairāk lādiņu, nekā tā spēj saražot gada laikā.

Pēc aģentūras “Bain” datiem, Krievija pati spēj saražot aptuveni 4,5 miljonus artilērijas lādiņu (Ziemeļkoreja varētu būt piegādājusi 4,8 miljonus).

Krievijas armijas un militāri rūpnieciskā kompleksa speciālists Pāvels Luzins pieļauj, ka Ziemeļkorejas piegāžu apjoms realitātē varētu būt zemāks. Ņemot vērā drošības prasības, viens konteiners nevar būt pilnībā aizpildīts (30% jau ir daudz), bet vilcienos (ar ko no Tālajiem Austrumiem lādiņi tika piegādāti uz fronti) ir daudz tukšu vagonu, lai aizsargātu lādiņus no ugunsgrēkiem.

Luzins arī uzsver, ka Ziemeļkoreja savas rezerves ir formējusi teju visus savas pastāvēšanas 70 gadus, un Krievijai piegādāto lādiņu vidū ir arī tādi, kas ražoti tūlīt pēc Korejas kara beigām.

“Lielākoties tā ir milzīga lādiņu masa, kam sen jau ir beidzies derīguma termiņš, un tie nav īpaši droši lietošanai,” teica Luzins.

Putins plāno drīzumā apmeklēt Ziemeļkoreju, liecina Dienvidkorejas laikraksta “DongA Ilbo” informācija. Paredzams, ka vizīte varētu notikt jau šonedēļ. Arī satelītuzņēmumi liecina, ka Ziemeļkorejas varasiestādes gatavojas šai vizītei, norāda analītiskais dienests “38 North”. Piemēram, Phenjanas centrā Kima Irsena laukumā tiek gatavota kārtējā militārā parāde, bet pilsētas lidostā pārvietotas lidmašīnas – visticamāk, lai sagatavotu skrejceļu Putina lidmašīnas atlidošanai.

Svarīgākais
Uz augšu