Lietuvas uzņēmums dalījies peļņā ar bēguļojošo Moldovas oligarhu Plahotņuku

TVNET/LETA/ELTA
Foto: VALENTYN OGIRENKO/REUTERS/Scanpix

Lietuvas koncerna "MG Grupe" (agrāk "MG Baltic") uzņēmums "Mediafon" ir maksājis peļņas daļu Moldovas politiķim un oligarham Vladimiram Plahotņukam, kurš bēguļo no Moldovas varasiestādēm, atklāts pētnieciskās žurnālistikas grupu "RISE Moldova" un "Siena" izmeklēšanā.

Moldovas un Lietuvas žurnālisti atklājuši, ka "Mediafon", kas jau vairāk nekā desmit gadus strādā Moldovā, 2012.gadā uzvarēja iepirkuma konkursā par telefona numuru maiņas pārvaldību. Pakalpojumu izmantoja gandrīz pusmiljons cilvēku, tomēr lielākā daļa ieņēmumu tika pārskaitīta Kiprā, Britu Virdžīnu salās un Honkongā reģistrētām kompānijām līdz beigās nonāca Dubaijā reģistrētā kompānijā "Vanguard International".

Plahotņuks ir atzinis, ka Dubaijas uzņēmums pieder viņam.

"Mediafon" stingri noliedz, ka tai būtu darījumi ar Plahotņuku vai ar viņu saistītiem uzņēmumiem.

"Mediafon" vairākumu kontrolē "MG Media", kas ietilpst Darjum Mockum piederošajā "MG Grupe". Mazākuma daļas pieder "Mediafon" vadības pārstāvjiem.

Kā vēsta Lietuvas pētnieciskās žurnālistikas grupa "Siena", "MG Media" tiek kontrolēta caur Mockus pilnībā piederošo "MG INvestment". Līdz 2018.gadam daļa "MG Investment" piederēja toreizējam "MG Baltic" viceprezidentam Raimondam Kurļanskim, kurš pašlaik izcieš cietumsodu par korupciju.

Gadiem ilgi Plahotņuks tika uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem cilvēkiem Moldovas politikā. Viņu Moldovas parlamentā ievēlēja 2010.gadā, un viņš kļuva par parlamenta vicespīkeru. 2012.gadā viņš kļuva par Moldovas Demokrātiskās partijas priekšsēdētāja vietnieku un 2016.gadā kļuva par tās priekšsēdētāju.

Oligarha politiskā karjera beidzās saistībā ar skandālu par viena miljarda ASV dolāru pārskaitīšanu no vairākām Moldovas bankām. Izmeklēšanas dēļ viņš aizbēga no Moldovas, un viņu izsludināja starptautiskā meklēšanā. Viņa pašreizējā atrašanās vieta nav zināma.

Aktuālais šodien
Svarīgākais