Krievija sākusi ražot jaunas kaujas mašīnas. Ievērojami atšķiras no vecās tehnikas (11)

TVNET Auto
Foto: defence-blog.com

Krievijas militārās tehnikas kompānijā "Kurganmashzavod" uz ražošanas līnijās ir pamanītas jaunās kājnieku kaujas mašīnas "Kurganets-25", vēsta "Defence Blog".

Jaunā kaujas mašīna tika atklāta, pamanot to rūpnīcā uzņemtā fotogrāfijā, kurā redzams jaunais "Kurganets-25" korpuss līdzās pašlaik ražotajām BMD-4M mašīnām.

"Kurganets-25", kas debitēja 2015. gada Uzvaras dienas parādē Maskavā, ir ievērojams uzlabojums, salīdzinot ar padomju laiku tehniku. Tomēr transportlīdzekļa ražošana bija aizkavējusies un radās neskaidrības, kā arī spekulācijas par to, vai šo tehniku vispār izmantos Krievijas armijā.

Foto: defence-blog.com

"Kurganets-25" ir izstrādāts, lai nodrošinātu uzlabotu aizsardzību, mobilitāti un ugunsspēju. Tam ir moderna digitālā vadības sistēma, uzlabota bruņojuma sistēma un aktīvās aizsardzības sistēma, kas novērš dažādus apdraudējumus, tostarp prettanku vadāmās raķetes. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar attālināti vadāmu ieroču staciju, kas apbruņota ar 30 milimetru lielgabalu, ložmetēju un prettanku raķetēm.

"Kurganets-25" izstrādi sāka 2000. gadu sākumā, jo bija nepieciešamas jaunas paaudzes bruņumašīnas, ko varētu pielāgot dažādām lomām, tostarp kājnieku kaujām, bruņutransportam un vadības operācijām.

Sākotnējo ražošanu izmēģinājuma militārajai ekspluatācijai bija paredzēts sākt 2015. gadā, bet pilna apjoma ražošanu - 2017. gadā.

Šīs jaunās kājnieku kaujas mašīnas montāža liecina par nepārtrauktiem centieniem modernizēt Krievijas armijas ekipējumu un saglabāt tās aizsardzības spējas.

Nepalaid garām!
Uz augšu