Dānija piešķir jau 19. palīdzības paketi Ukrainai

LETA/UNN
Foto: AFP/SCANPIX

Dānija paziņojusi par 19.palīdzības paketi Ukrainai ar mērķi organizēt kara tehnikas ražošanu, tostarp noslēgt līgumus ar sabiedrotajiem par iepirkumiem un ieguldījumiem Ukrainas aizsardzības rūpniecībā.

Paredzēts arī papildu aprīkojums dāņu iznīcinātājiem F-16 un piegādes no Dānijas aizsardzības krājumiem, lai atbalstītu Ukrainas tūlītējās vajadzības, vienlaikus veicinot Ukrainas aizsardzības spēju attīstību ilgtermiņā.

"Ukrainai joprojām ir nepieciešams ievērojams militārais atbalsts, ņemot vērā Krievijas nepārtraukto agresiju pret šo valsti. Tāpēc ar šo jaunāko palīdzības paketi mēs sniedzam maksimālu atbalstu Ukrainas vajadzībām kaujas laukā šeit un tagad," paziņoja Dānijas aizsardzības ministrs Troelss Lunds Poulsens.

Ministrs norādīja, ka Dānija ir apņēmusies atbalstīt Ukrainu nākamos desmit gadus. "Tāpēc esam izveidojuši Dānijas ziedojumu modeli ar Ukrainas aizsardzības rūpniecības starpniecību, kas palīdzēs organizēt Ukrainas kara tehnikas ražošanu īstermiņā un ilgtermiņā," norādīja ministrs.

Pēdējās divās Dānijas palīdzības paketēs investīcijām Ukrainas aizsardzības rūpniecībā tika atvēlēti 1,2 miljardi dāņu kronu (160 miljoni eiro). Aizsardzības ministrija paziņoja, ka jaunā pakete ļauj 1,2 miljardus Dānijas kronu sadalīt tā, lai ātri apmierinātu Ukrainas vajadzības. Paredzams, ka pirmais atbalsta projekts tiks sākts vasarā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais