Zelderis izstājas no "Progresīvo" Saeimas frakcijas (1)

TVNET/LETA
Saeimas deputāts Edgars Zelderis.
Saeimas deputāts Edgars Zelderis. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas deputāts Edgars Zelderis pametis "Progresīvo" frakciju, informēja partija "Mēs - Talsiem un novadam".

Zelderis aģentūrai LETA pauda, ka bija cerība, ka kaut kas mainīsies abu partiju sadarbībā, bet tas nenotika. Pēc politiķa vārdiem, partijai "Mēs - Talsiem un novadam" esot arī jādomā par savu nākotni.

Politiķis turpmāk strādās Saeimā kā pie frakcijām nepiederošs deputāts. Zelderis sacīja, ka koalīciju neatbalstīs ar balsojumiem tā, kā līdz šim, taču, ja būs "svarīgi jautājumi, kas ir pamatoti vajadzīgi, tad noteikti vērtētu un iespējams atbalstītu", teica deputāts, paužot, ka politika ir arī kompromisa māksla.

Vaicāts, vai būtu ieinteresēts individuālā sadarbībā ar koalīciju, Zelderis neaizslēdza tādu iespēju, piebilstot, ka patlaban neesot bijušas nekādas sarunas ar nevienu no Saeimā pārstāvētajām partijām.

Politiķis turpmāk strādās Saeimā kā pie frakcijām nepiederošs deputāts.

Maija beigās Zeldera pārstāvētā partija "Mēs - Talsiem un novadam" paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar "Progresīvajiem".

Zelderis iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka pārstāv reģionus, bet "Progresīvie" neesot ieinteresēti problēmās ārpus Rīgas. Partijas "Mēs - Talsiem un novadam" un "Progresīvo" sadarbība faktiski esot izbeigta "jau labu laiku atpakaļ", tas tikai neesot ticis paziņots.

Taujāts, kas Zelderi neapmierina koalīcijas darbā, deputāts pauda, ka viņu neapmierina tas, kā tiek risināti jautājumi, cik daudz tiek izdarīts un kādi ir koalīcijas panākumi. Kā piemēru viņš minēja Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu, kur balsojumā viņš atturējās. Deputāts nesaprot, kāpēc runa ir tikai par Rēzeknes domi, jo, piemēram, arī Talsos, pēc viņa teiktā, ir milzīgas finanšu problēmas un pārkāpumi, bet neviens nevēloties to vērtēt, un līdzīgi esot arī ar citām pašvaldībām.

Jau ziņots, ka 2022.gada vasarā reģionālā partija "Mēs - Talsiem un novadam" noslēdza ar "Progresīvajiem" līgumu par sadarbību gan 14.Saeimas vēlēšanās, gan nākotnē. Galvenie sadarbības iemesli bija "palīdzēt ar savu pieredzi risināt valstī samilzušās problēmas", norāda reģionālā partija. Tā laika partijas pārstāvji Talsu novada domē - Zelderis, Ilva Norenberga, Lauris Pīlēģis un Kalvis Kalniņš piekrita būt "Progresīvo" Kurzemes sarakstā.

"Minētajai partijai ir atšķirīgs attīstības un sadarbības redzējums, līdz ar to partijas "Mēs - Talsiem un novadam" valde vienbalsīgi nolēma izbeigt sadarbību ar politisko partiju "Progresīvie", paziņojumā lēmumu skaidro partijas priekšsēdētāja vietnieks Pīlēģis.

Saeimā "Jaunās vienotības" frakcijai ir 25 deputāti, Zaļo un zemnieku savienībai - 16, tagad, kad Zelderis pametis "Progresīvajiem" - deviņi, tātad kopā 50 deputātu balsis. Faktiski koalīciju balsojumos atbalsta arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Oļegs Burovs (GKR) un Igors Rajevs. Kopumā koalīcijas balsu skaits Saeimā sarucis līdz 52.

Aktuālais šodien
Svarīgākais