Foto Saeimas Ārlietu komisiju turpmāk vadīs Ināra Mūrniece

TVNET
Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece pirms valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes Ministru kabinetā.
Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece pirms valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes Ministru kabinetā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeimas Ārlietu komisiju turpmāk vadīs Ināra Mūrniece, ceturtdien, 20.jūnijā, nolēma komisijas deputāti. Komisijas vadība pārvēlēta, jo līdzšinējais tās priekšsēdētājs Rihards Kols ievēlēts Eiropas Parlamentā.

Ārlietu komisija izskata ar ārlietām saistītus tiesību aktus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār ārlietu jomu. Pirms apspriešanas Saeimas sēdē komisija lemj par starpvalstu līgumiem, Latvijas pievienošanos starptautiskām konvencijām, kā arī citiem ar ārlietām saistītiem jautājumiem.

Komisijā tiek saskaņotas mūsu valsts ārpolitikas nostādnes un priekšlikumi starpvalstu attiecību attīstībai. Komisija izskata un apstiprina nominēto Latvijas vēstnieku kandidatūras, un tās viedoklis ir rekomendējošs Valsts prezidentam, kurš ieceļ vēstniekus amatā.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Foto: Saeimas 20.jūnija sēde

Aktuālais šodien
Svarīgākais