WSJ: Ukrainas jūras dronu “SeaBaby” izliktās mīnas uzspridzinājušas četrus krievu kuģus (14)

TVNET/UNIAN
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ukrainas jūras bezpilota ātrlaivas iemācījušās mīnēt Krievijas kuģu jūras ceļus. Pateicoties šai taktikai, tām izdevās nogremdēt četrus ienaidnieka kuģus.

“The Wall Street Journal” vēsta, ka, baidoties no jūras attālināti vadāmajām ātrlaivām, krievi pie ieejas Sevastopoles līcī ierīkojuši lielas barjeras, tāpēc ukraiņi izdomājuši alternatīvu operāciju – jūras mīnu izvietošanu.

Speciāli šādiem nolūkiem izveidotie “SeaBaby” iemācījušies novietot jūras grunts mīnas, kas izgatavotas no plastmasas un sver aptuveni 180 kg. Tās ir grūti atrast, jo atrodas dūņās seklos ūdeņos, kā arī izmanto akustiskos un elektromagnētiskos sensorus, lai noteiktu kuģa klātbūtni, īstajā brīdī izraisot detonāciju.

Ukrainas īpašo dienestu komanda pusotru mēnesi izsekoja jūras spēku kuģu un civilā transporta maršrutus, pirms nosūtīja “SeaBaby” novietot divas mīnas. Uz šādas mīnas 14. septembrī uzsprāga raķešu korvete “Samum”.

Turpmāko nedēļu laikā “SeaBaby” izlika vēl aptuveni 15 mīnas. Vienas misijas laikā jūras drons izšāva no granātmetēja uz Krievijas Raptor klases patruļkuģiem, tos sabojājot.

Lielais patruļkuģis “Pavel Deržavin” 11. oktobrī, iebraucot Sevastopoles līcī, guva bojājumus. Tas iebrauca ostā pārbaudei. 13. oktobrī kuģis bija ceļā uz citu ostu remontam, bet uzsprāga uz mīnas. Vēl viena mīna detonēja zem liela velkoņa, kas tika nosūtīts šo kuģi glābt.

Dažas dienas vēlāk notika sprādziens uz moderna pretmīnu kuģa, kas bija viens no diviem Krievijas militāristu izmantotajiem šāda tipa kuģiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais