Krievija bloķē piekļuvi 81 Eiropas medijam, tostarp TVNET GRUPAS portāliem (16)

Papildināts
TVNET
Papildināts 17:17, 25. jūnijs, 2024
"TVNET grupas" birojs
"TVNET grupas" birojs Foto: TVNET GRUPA

Krievija savā teritorijā bloķējusi piekļuvi 81 Eiropas medijam, tostarp arī vairākiem Latvijas medijiem, tādējādi reaģējot uz Eiropas Savienības lēmumu bloķēt piekļuvi virknei Krievijas propagandas mediju, teikts Krievijas ārlietu ministrijas paziņojumā.

Krievija bloķējusi piekļuvi medijiem no kopumā 25 Eiropas valstīm.

Starp bloķētajiem ir tādi pazīstami mediji kā “Politico”, “EUobserver”, “Agence France-Presse” (AFP), “Der Spiegel”, “Die Zeit”, “Le Monde”, “Liberation”, “La Repubblica”, “La Stampa”, “El País” “El Mundo”.

Krievijas Ārlietu ministrija publicētajā sarakstā iekļauti arī vairāki Latvijas mediji.

Krievija bloķējusi piekļuvi TVNET GRUPAS portāliem “TVNET” un “Apollo”. Portāls “TVNET” gan tiek dēvēts par “interneta televīzijas kanālu”.

Tāpat bloķēto mediju sarakstā iekļauts portāls “Diena”, kā arī “Latvijas televīzija un Latvijas radio 4”, iekavās norādot, ka tas nozīmējot vietni “lsm.lv”.

Krievija bloķējusi piekļuvi Igaunijas “nacionālajai raidkorporācijai ERR”, mediju resursam “Delfi”, kā arī informatīvajam portālam “ propastop.org”.

Tikmēr bloķēšanai pakļautie Lietuvas mediji ir portāli “lrt”, “15min” un “lrytas”.

Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā norādīts, ka Krievija esot vairākas reizes un vairākos līmeņos brīdinājusi, ka “politiski motivēta Krievijas žurnālistu ierobežošana un mediju bloķēšana Eiropas Savienībā bez reakcijas nepaliks”.

Šādi Krievija reaģējusi uz Eiropas Savienības lēmumu bloķēt bloka teritorijā piekļuvi vairākiem Krievijas propagandas medijiem, kas nodarbojas ar kara propagandu. Bloķēti tika Krievijas propagandas mediji “Voice of Europe”, “RIA Novosti”, “Izvestija” un “Rossijskaja gazeta”.

Aktuālais šodien
Svarīgākais