Lietuva pirks Zviedrijas pretgaisa aizsardzības sistēmas par 147 miljoniem eiro

LETA/BNS
Foto: Reuters/ScanPix

Lietuvas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka tā par 147 miljoniem eiro iegādāsies Zviedrijā ražoto mobilās tuvdarbības pretgaisa aizsardzības sistēmas RBS70 NG (MSHORAD).

Aizsardzības resursu aģentūra parakstījusi līgumus ar Zviedrijas uzņēmumu "Saab Dynamics", un sistēmas piegāde paredzēta 2025.-2027. gadā.

"MSHORAD ir paredzēta, lai nodrošinātu noteiktu objektu un kritiskās infrastruktūras aizsardzību. Šīs sistēmas priekšrocība ir tās mobilitāte, kas padara to par ļoti nepieciešami sistēmu, kas būtiski palielinās Lietuvas Bruņoto spēku spējas. Pašlaik mēs izmantojam vecākas paaudzes pretgaisa aizsardzības sistēmu RBS70 un raķetes "Bolide"," ministrijas paziņojumā citēts aizsardzības ministra Laurīna Kasčūna teiktais.

Mobilā tuvā darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēma MSHORAD sastāv no mobilā uguns vadības centra, mobilā radara "Giraffe 1X" un mobilajās uguns vienības RBS70 NG.

Šīs pretgaisa aizsardzības sistēmas tiks uzstādītas uz bruņotajiem visurgājējiem JLTV.

Kasčūns iepriekš aģentūrai BNS sacīja, ka Lietuva pašlaik apsver arī iespēju iegādāties no Polijas pārnēsajamās tuvās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas "Piorun" un tiks veikti papildu vidēja darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmu iepirkumi. Līdz septembrim Aizsardzības ministrijai jāizlemj, vai tās būs NASAMS vai "Iris-T" sistēmas.

Aktuālais šodien
Svarīgākais