Foto Latvija sūtīs medicīniskās iekārtas Čerņihivas Reģionālajai bērnu slimnīcai (3)

TVNET/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Turpinot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, Latvija otrdien, 9. jūlijā, sūtīs Ukrainai vairākus desmitus mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, pacienta vitālo parametru monitorus, operāciju galdus, ultrasonogrāfus, defibrilatoru, sirds ritma monitorus, kā arī citu medicīnas aprīkojumu, informē Veselības ministrija (VM).

Foto: Tiek sagatavots ziedojums Ukrainas Čerņihivas Reģionālajai bērnu slimnīcai 

Ziedojumu saņems Ukrainas Čerņihivas Reģionālā bērnu slimnīca, kas iekārtas izplatīs arī citām Ukrainas ārstniecības iestādēm.

Izvērtējot Ukrainas ārstniecības iestāžu vajadzības, VM ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālo veselības dienestu un slimnīcām apzināja pieejamos resursus un iespēju palīdzēt Ukrainas stacionāriem un mediķiem ikdienas darbā. Tika secināts, ka nozare pēc Čerņihivas apgabala militārās administrācijas lūguma var piegādāt slimnīcām plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas un pacienta vitālo parametru monitorus, kas ir būtiski veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai.

Šodien, piedaloties veselības ministram Hosamam Abu Meri (JV), Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājam Laurim Vidzim, Ukrainas ārkārtējam, pilnvarotajam vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam un fonda "Uzņēmēji mieram" direktorei Laurai Skrodelei, ziedojuma krava sāks savu ceļu uz Ukrainu.

Video: Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets pret uzbrukumu Ukrainas bērnu slimnīcai

Video: "Brīvību Ukrainai!" Pikets pie Krievijas vēstniecības  8. jūlijā

Video: Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska publicētais video no Krievijas raķešu trieciena bērnu slimnīcai

Ziedot medicīniskās iekārtas Ukrainas slimnīcām atsaucās gan valsts, gan pašvaldību slimnīcas - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Daugavpils reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Madonas slimnīca, Cēsu klīnika, Bauskas slimnīca un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs.

Aktuālais šodien
Svarīgākais