Apturēta Gruzijas virzība uz Eiropas Savienību

TVNET/Politico
Foto: AP/Scanpix

Gruzijas ceļš uz iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) šobrīd ir apturēts, pasākumā Tbilisi paziņojis ES vēstnieks Gruzijā. 

"Diemžēl Gruzijas iestāšanās ES process pagaidām ir apturēts," otrdien ES paplašināšanai veltītā pasākumā izteicās ES vēstnieks Gruzijā Pavels Hercinskis. Dalībvalstu līderi par to vienojās pagājušomēnes, norāda medijs "Politico".

Tam pamatā ir Gruzijas valdības lēmums tikai dažus mēnešus pēc kandidātvalsts statusa iegūšanas virzīt "ārvalstu ietekmes" likumu, saskaņā ar kuru nevalstiskās organizācijas un medijus, kas saņem finansējumu vai grantus no ārvalstu institūcijām, varētu pasludināt par "ārvalstu aģentiem" un apgrūtināt to darbību.

Eksperti norāda, ka tas atgādina Krievijas "ārvalstu aģentu" likumu, ar kura palīdzību Kremlis apspiedis pilsonisko sabiedrību un neatkarīgos medijus Krievijā.

Hercinskis norāda, ka Gruzijas kandidātvalsts statusa apturēšana nozīmē arī Eiropas Miera mehānisma finansējuma iesaldēšanu 30 miljonu eiro apmērā. Gruzijā no ES un ASV finansējuma daļēji atkarīgas vairākas industrijas, piemēram, lauksaimniecība, vīna darīšana un citas.

"Skumji redzēt, ka ES–Gruzijas attiecības sasniegušas tik zemu punktu, kad šīs attiecības varēja būt ciešākas nekā jebkad," uzsvēra vēstnieks.

Aktuālais šodien
Svarīgākais