Ķīna apsūdz NATO "apmelojumos un uzbrukumos"

TVNET/LETA/AFP
NATO pēc ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO pēc ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: EPA/Scanpix

Ķīna otrdien asi kritizējusi NATO pēc ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga izteikumiem, ka Pekina atbalsta Krieviju karā Ukrainā.

Ķīna nodēvēja tos par NATO "apmelojumiem un uzbrukumiem".

Vašingtonā šodien sākas NATO samits, kurā līdzās 32 NATO dalībvalstu līderiem piedalās arī Austrālijas, Japānas, Jaunzēlandes un Dienvidkorejas vadītāji.

Stoltenbergs preses konferencē pirms samita, kas veltīts NATO 75.gadadienai, sacīja, ka šo valstu iekļaušana samitā "parāda, ka mūsu drošība nav reģionāla, mūsu drošība ir globāla".

"Un to skaidri parāda karš Ukrainā, kur Irāna, Ziemeļkoreja un Ķīna atbalsta un veicina Krievijas nelikumīgo agresijas karu pret Ukrainu," pirmdien sacīja Stoltenbergs.

Reaģējot uz Stoltenberga izteikumiem, Ķīnas Ārlietu ministrija asi kritizēja 1949.gadā dibināto drošības aliansi. "NATO tā dēvētā drošība ir uz citu valstu drošības rēķina, un tās rīcība ir radījusi ārkārtīgi augstu drošības risku pasaulei un reģionam," regulārajā preses konferencē Pekinā paziņoja Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

"Ķīna stingri iebilst pret NATO apmelojumiem un uzbrukumiem Ķīnai, pret tās vēlmi novelt vainu uz citiem, kā arī pret to, ka NATO izmanto Ķīnu kā ieganstu, lai virzītos uz austrumiem Āzijas un Klusā okeāna reģionā un uzkurinātu reģionālo spriedzi," pavēstīja amatpersona.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis cer, ka Rietumu līderi samitā apliecinās stingru atbalstu Ukrainai, lai gan NATO nepiedāvās Ukrainai uzaicinājumu pievienoties aliansei.

Aktuālais šodien
Svarīgākais