Foto Traģiskais ugunsgrēks Asara ielā Rīgā: par ļaunprātīgu dedzināšanu apcietina vīrieti

TVNET
Foto: TVNET aculiecinieks

Valsts policija (VP) otrdien, 9. jūlijā, apcietinājusi vīrieti, kuru tur aizdomās par 7. jūlija ļaunprātīgu dedzināšanu Jāņa Asara ielā Rīgā, kā rezultātā ugunsgrēkā dega dzīvojamā māja, nodega četras automašīnas un motocikls, kā arī bojā gāja mājdzīvnieki, portālu TVNET informāja VP pārstāve Līga Dziļuma.

Likumsargu pārstāve precizēja, ka 1986. gadā dzimis vīrietis aizturēts 8. jūlijā, bet  9. jūlijā vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Par ļaunprātīgu dedzināšanu sākts kriminālprocess. 

Kriminālprocess ir aktīvā izmeklēšanas stadijā, kā arī tiek skaidroti dedzināšanas motīvi.

Jau ziņots, ka 7. jūlijā pulksten 02.52 VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas devās uz izsaukumu Jāņa Asara ielā 10, kur dega dzīvojamā māja.

Ugunsgrēka kopējā degšanas platība bija 1810 kvadrātmetri, kā arī mājas pagalmā nodega četras automašīnas un motocikls. Apmēram 30 cilvēki tika evakuēti no blakus esošām mājam Asara ielā 12 un 12a.

Ugunsgrēkā cilvēki cietuši nav, taču bojā gāja divi kaķi un suns.

Kā norādīja Dziļuma, izmeklēšanas laikā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kāds 1986. gadā dzimis vīrietis, kuru Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas 8. jūlijā aizturēja.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

VP izsaka pateicību iedzīvotāju atsaucībai par informācijas sniegšanu, kā arī VP pārstāve uzsvēra, ka tā jau no paša sākuma iesaistīja plašus resursus, lai izmeklētu šo lietu.

Likumsargi atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais