Krievijai nav karavīru un munīcijas vērienīgai ofensīvai Ukrainā, paziņo NATO amatpersona (37)

TVNET/LETA/UNN
Foto: AFP/SCANPIX

Neskatoties uz to, ka Krievija aktīvi palielina munīcijas ražošanu, tai joprojām trūkst munīcijas un dzīvā spēka, lai sāktu jaunu vērienīgu ofensīvu Ukrainā, aģentūrai "Reuters" pavēstījusi augsta ranga NATO amatpersona.

NATO norāda uz to, cik ātri Ukraina apturēja Krievijas karaspēku Harkivas apgabalā. Ukrainas armija to paveica nepilnas nedēļas laikā, un kopš tā laika uzbrucēji pie Vovčanskas pavirzījušies uz priekšu tikai par 200 metriem.

Turklāt Donbasā Krievijas karaspēks jau vairākus mēnešus mēģina sagrābt stratēģiski svarīgo Časivjaru. Pēc NATO amatpersonas sacītā, Krievija cieš ļoti smagus zaudējumus kaujas laukā, cenšoties noturēt nelielus teritoriālos ieguvumus, un tai nepietiek karaspēka un munīcijas plaša mēroga ofensīvai.

NATO amatpersona sacīja, ka krieviem nākas sūtīt nepietiekami apgādātas, nepieredzējušas vienības nereālu mērķu sasniegšanai.

Lai veiktu reālas uzbrukuma operācijas, Krievijai būs jānodrošina ievērojamas munīcijas piegādes no citām valstīm papildus tam, ko tā jau saņem no Irānas un Ziemeļkorejas, uzskata amatpersona. Un Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam nāksies izsludināt jaunu plaša mēroga mobilizāciju, piebilda amatpersona.

Tiek uzskatīts, ka Krievija katru mēnesi iesauc militārajā dienestā aptuveni 30 000 vīriešu, kas ļauj tai segt savus milzu zaudējumus kaujas laukā.

NATO atzīst, ka Ukrainas aizsardzība ir ievērojami uzlabojusies, taču arī Kijiva ir cietusi ievērojamus dzīvā spēka zaudējumus.

NATO amatpersona, kas sarunājās ar "Reuters", lēš, ka Krievija spēs uzturēt savu militāro ekonomiku vēl trīs līdz četrus gadus.

Pēc amatpersonas domām, "paies zināms laiks", līdz Ukraina uzkrās munīciju un personālu, kas nepieciešams jaunām plaša mēroga uzbrukuma operācijām.

Video: Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets pret uzbrukumu Ukrainas bērnu slimnīcai

Video: "Brīvību Ukrainai!" Pikets pie Krievijas vēstniecības  8. jūlijā

Video: Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska publicētais video no Krievijas raķešu trieciena bērnu slimnīcai

Aktuālais šodien
Svarīgākais