"Klusuma festivāls" – atrodi klusumu sevī Bauskā!

Egoiste
Foto: Publicitātes foto

"Klusuma festivāls" šogad norisināsies 16., 17. un 18. augustā Bauskas pilskalna parkā. Klusums nenozīmē bezskanību, tāpēc neuztversim klusumu kā mēmu izolāciju. Tikai atrodot klusumu sevī, var droši iet pasaules troksnī.

Klusuma festivāls ir aizsācies 2019.gadā un ir unikāls ar savu koncepciju, kļūstot par vienīgo festivālu Latvijā, kas popularizē miera un klusuma praksi, vienlaikus radot no alkohola un citām atkarības vielām brīvu vidi, piedāvājot iespēju mainīt savus ieradumus un priekšstatus par masu kultūras pasākumu formātu, veicinot veselīgu dzīvesziņu.

Pēc pirmā festivāla ir saņemtas šādas atsauksmes:

"Festivāls ir piemērots ģimenēm, jo ir iespēja atpūsties topošajiem vecākiem un jaunajiem vecākiem ar bērniem, kas lielos, trokšņainos festivālos nav tik viegli."

"Beidzot ir festivāls, kur nevis izlādēties, bet uzlādēties. Šis koncepts ir garīgi iedvesmojošs, un pēc festivāla nav nogurums, kāds lielākoties ir pēc citiem."

Festivāla apmeklētājiem piedāvājam koncertus ar iemīļotu mūziķu līdzdalību un neierobežotu brīvību apmeklēt tās prakses un izklaides, kas tobrīd būs sajustas par piemērotām.

Mūsu mākslinieki šogad: Rēzija Kalniņa, Raimonda Vazdika, Ieva Akurātere un Ilze Grunte, Kristīne Prauliņa un Toms Mikāls, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Ainars Mielavs; Igo Fomins, Laimis Rācenājs, Raimonds Ozols, Jānis Lūsēns u.c. Koncertu noslēgumā muzikāls gaismas priekšnesums "Zvaigžņu lietus" būs īsts brīnums gan lieliem, gan maziem.

Sestdienas vakarā, pēc koncerta, plkst. 21:30, festivāla viesiem piedāvāsim noskatīties režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu "Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu un klusēšanu", kas pirmizrādi piedzīvoja šī gada maijā.

Foto: Publicitātes foto

Klusuma festivāla viesi ievēro savstarpēji klusu komunikāciju, atbilstoši sabiedrībā vispārpieņemtajām uzvedības normām. Atrasties festivāla teritorijā apreibinošu vielu ietekmē nebūs ļauts. Nopērkot biļeti, viesi atļauj sevi filmēt un fotografēt, arī viesi paši var to darīt, netraucējot citus, tas nav aizliegts.

Klusuma festivāla viesu skaits nepārsniedz 2000, jo tādējādi saglabājas festivālam raksturīgā noskaņa. Šeit satiekas cilvēki, kuri vēlas izzināt sevi vai atpūsties mierīgu cilvēku sabiedrībā, izbaudot mūziku, meditācijas, dzeju, mākslu, kino, radošus mirkļus darbnīcās vai šūpuļtīklā bezrūpīgi pavadītu laiku, lai iztukšotos un dotu telpu kam lielākam - pašiem sev.

Programma un aktualitātes: https://klusumafestivals.lv/

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!