Mājas ir mūsu drošākā vieta. Taču vai savās mājās jūtamies patiešām droši? Sociālā iniciatīva “Pamani vardarbību” aicina pamanīt, sadzirdēt un atpazīt vardarbību mājās.

Cik vardarbības veidus tu zini?

Vardarbība mājās ir viens no sāpīgākajiem tematiem Baltijas valstīs. Statistikas dati liecina, ka katra trešā sieviete Latvijā vismaz reizi dzīvē ir cietusi no sava partnera vardarbības.
To nedrīkst atstāt bez ievērības. Tāpēc aicinām tevi iesaistīties iniciatīvā, kuras mērķis ir mazināt vardarbību mājās. Mēs vēlamies izglītot iedzīvotājus par dažādām vardarbības izpausmēm un palīdzēt tās atpazīt.
Izpildi testu un uzzini, vai tev dzīvē ir nācies saskarties ar vardarbību, un, ja ir, tad kādu.

Palīdzība vardarbības upuriem

Kopā ar šīs iniciatīvas sadarbības partneriem vēlamies ne vien aktualizēt vardarbības tematu, bet arī informēt no vardarbības cietušās personas par to, kur var saņemt palīdzību un atbalstu. Ja tev ir nācies ciest no vardarbības vai ja pamani to savu tuvāko cilvēku lokā, vēlamies tevi iedrošināt vērsties atbildīgajās iestādēs un meklēt risinājumu kopā.

Kāda ir pašreizējā situācija?

Vardarbība mājās ir sastopama tuvās attiecībās, tāpēc tiek uzskatīts, ka tā ir personiska lieta un attiecas tikai uz iesaistītajiem. Taču patiesībā vardarbība mājās ir visas sabiedrības kopīga problēma. Katra trešā sieviete Latvijā vismaz reizi dzīvē ir cietusi no vardarbības mājās, un valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā situācija ir pasliktinājusies.

Mūsu sociālās iniciatīvas divi virzieni

1. Atbalsts ģimenes krīzes centriem, kuros no vardarbības cietuši ģimenes locekļi var īslaicīgi apmesties un saņemt dažādus sociālos pakalpojumus.

2. Informatīva kampaņa šīs problēmas aktualizēšanai.

Patvērums ar māju sajūtu

Uzskatām, ka mājoklim, pat tad, ja tajā dzīvo īslaicīgi, ir jābūt drošam un ērtam. Lai uzlabotu dzīves apstākļus no vardarbības mājās cietušiem ģimenes locekļiem, vēlamies labiekārtot ģimenes krīzes centra “Mīlgrāvis” telpas. Plānojam ar šo centru sadarboties vairāku gadu garumā. IKEA interjera dizaineri un citi IKEA darbinieki iekārtos vairākas istabas, virtuvi un ierīkos rotaļu stūrīti bērniem.

Seko līdzi jaunumiem un novērtē rezultātu.

Vienmēr ir kāds, kam vari uzticēties

Izkļūt no sarežģītas situācijas ir daudz vieglāk, ja zini, ka neesi viens. Ja tev ir nepieciešama palīdzība vai jebkāda veida atbalsts, sazinies ar cilvēkiem, kas var sniegt palīdzīgu roku.

Palīdzība un kontaktinformācija

Vardarbība mājās var izpausties dažādi.

Vai tu spēj pamanīt pirmās pazīmes un tās atpazīt?

Aicinām iztēloties dažādas situācijas un novērtēt, vai tu vai kāds tavu tuvāko cilvēku lokā necieš no vardarbības mājās. Aizpildi testu un uzzini, cik vērīgs tu esi.


Sākt Palīdzība un kontaktinformācija