Tērvetes dabas parks

Šis ir otrais no sešiem stāstiem par Latvijas dabas krellēm - pastaigu takām, kas atrodas dažādās gleznainās vietās. TVNET aicina izbaudīt pastaigas, uzlādējot sevi ar dabas košumu un lieliski pavadot laiku kopā ar ģimeni.

Latvijas skaistums ir tās daba, tāpēc dodamies piedzīvojumos uz skaistajām dabas takām - šoreiz apciemojām Tērvetes dabas parka tematiskās takas.

Tērvete – Sprīdīša laimīgā zeme, viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie pilskalni, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām, unikāls Veco priežu parks – dižsils, kurā koku vecums tuvojas 300 gadiem. 

Latvijas Valsts mežu dabas parks Tērvetē ir plašākā pasaku pasaule Ziemeļeiropā, aptverot tūkstoš divsimt hektārus mežotu pakalnu, kas apvīti stāstiem un brīnumiem.

Šeit interesantu lietu netrūkst, un katrs atradīs sev ko interesantu kā liels tā mazs, gan vasarā un ziemā. Apmeklētāju iecienītākās vietas ir Pasaku mežs ar netālu esošo Raganu silu, kurā sastopama Sila raganiņa, gan Rūķīšu mežs, kurā var uzzināt, kā viņi dzīvo un kā strādā.

Rūķīšiem šeit ir pat sava pilsēta, uz kuru aicināti visi. Tērvetes dabas parkā būs ko darīt visu dienu, bet ja uznāks sagurums, atpūtas vietu netrūkst.

Kurš gan nav dzirdējis par Annas Brigaderes Anneli? Tērvetē ir iespējams ne tikai sastapt Anneli, bet arī pastaigāties pa Anneles taku.

1969. gadā tapa skulptūra Annele ar draudzenēm. Skulptūru autors ir koktēlnieks Krišjānis Kugra. Plašākai publikai Kugra kļuva pazīstams, kad sāka veidot satīrisko darbu sēriju pēc brāļu Kaudzīšu romāna "Mērnieku laiki" motīviem.

Priecājoties par Lutausi, Sprīdīti, Annelēm un Meža ķēniņu Tērvetes ainavu parkā, ir izaugušas vairākas paaudzes.

Anneles brīnumu valstība ir Iršu dārzs, kur iespējams ne tikai “sasveicināties” ar Anneles koka skulptūriņām, bet arī aplūkot skaisto Tērvetes upes senleju. Aiz Anneles takas atrodas Rūķu ciems.

Aiz Rūķu ciema atrodas Koka skatu tornis, Anneles tēva kalns un Anneles kalns. Aiz Anneles kalna top jaunā Rūķu pilsēta Čiekure.

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē vairākas takas ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem. Jo īpaši draudzīgs taku un celiņu reljefs ir Rūķu mežā, un arī pārējās parka daļas apmeklētājiem, kas izmanto speciālos palīglīdzekļus, ir pieejamas asistenta pavadībā.