Teirumnīku purva taka

Latvijas skaistums ir tās daba. TVNET aicina nesēdēt mājās, bet doties piedzīvojumos uz kādu no Latvijas pastaigu takām.

Šoreiz apmeklējam vienu no skaistākajiem pastaigu maršrutiem - Teirumnīku purva taku!

Teirumnieku purvs un tā apkārtne ietilpst Lubāna mitrāja kompleksā, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājama teritorija. Taka mērojama pa koka laipām, kuru kopgarums ir 800 m. Raugoties apkārt, redzama dzidro, tīro ezeru ieskauta ainava. 

Kā jau augstajā purvā, tā augi barojas galvenokārt ar barības vielām, kuras saņem no lietus ūdens.

Šeit interesentiem atklājas purva augu vienreizība un rodas skaidrība par to, kuras ir spilves, kā izskatās rasenes, kosas un daudzi citi augi.

Viena no dabas veltēm, ar ko Teirumnieku purvs cienā savus viesus, ir lielā dzērvene, kas ir līdzīga sīkajai dzērvenei, bet atšķirama pēc lielāka auguma un ogu lieluma, kā arī apmatota (ne kaila) ziedkāta.

Pastaigas laikā iespējams sastapt arī apaļlapu raseni, kas ir pazīstama kā kukaiņu ķērāja. Augs barojas ar kukaiņiem, kurus piesaista tā košā krāsa un rasai līdzīgie lipīgā sekrēta pilieni. 

Purva vaivariņi ir viena no purva rotām, kas ne tikai apbur ar savu skaistumu, bet arī smaržu, kas apbur ikvienu purva apmeklētāju.

Tā ļauj apbrīnot teju mītisko purva ainavu un izbaudīt dabu visā tās krāšņumā.

Teirumnieku ezera krastā izveidotas trīs atpūtas vietas ar skatu laukumiem. Īpaši ērti tas ir putnu vērotājiem - pavasarī (aprīlis/maijs) un rudenī (septembris/oktobris), kad ezeru kā pulcēšanās vietu izmanto neskaitāmi ceļojošo putnu bari.

Takas platums nepārsniedz sešdesmit centimetrus, tāpēc bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem tā nav ieteicama.

Takas garums - aptuveni divi kilometri, un tās izstaigāšanai būs nepieciešama aptuveni stunda. Bet nesteidzies - Teirumnieku ezera krastā izveidotas trīs atpūtas vietas ar skatu laukumiem un skaistām peldvietām.

Purvi ir īpaša vieta – atbrauc uz šejieni saullēktā un ieelpo purva miglu!.