Līgatnes Dabas takas

Šoreiz apmeklējam daudzveidīgu un pārsteidzošu pastaigu maršrutu - Līgatnes dabas takas!

Dabas takas piecu kilometru garumā ar atšķirīgām grūtības pakāpēm izveidotas dabiskā mežā Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Līgatnes dabas takas dibinātas 1975. gadā, lai iepazīstinātu parka apmeklētājus ar dabas vērtībām un vietējām savvaļas augu un dzīvnieku sugām. Takas ir viena no tūristu iecienītākajām vietām Latvijā un ciemiņiem atvērtas visu gadu.

Līgatnes dabas takās var ieklausīties meža skaņās, dziļi ieelpot un izbaudīt varenas, neskartas dabas tuvumu.

Meža cauna, ausainā pūce, alnis, trīs lāči – tie ir tikai daži no dzīvniekiem, kurus, ja laimējas, var ieraudzīt Līgatnes dabas takās, kas vietām vijas stāvus kalnā, citur ved pāri dziļai ieplakai, kurā saimnieko mežacūku saime.Līgatnes dabas takās ir apskatāmi tikai Latvijas savvaļas sugu dzīvnieki, kas šeit lielākoties nonākuši kā pamesti, ievainoti vai pieradināti dzīvnieki un to mazuļi.

Līgatnes dabas taku iemītnieki dzīvo apstākļos, kas maksimāli pietuvināti dabiskajiem, dodot iespēju tiem dažkārt palikt arī apmeklētājiem neredzamiem.

Meža ieskautais iekšējais autoceļš ir piemērots riteņbraukšanai un slēpošanai ziemā. Pa to ērti var pārvietoties ratiņkrēslā un vecāki ar bērnu ratiņiem.

Līgatnes dabas takās iesakām uzkāpt 22 metrus augstajā Cepurīškana tornī, kas atrodas starp meža cūku un staltbriežu voljeriem. Skats, kas paveras uz koku galotnēm, Gaujas senlejas gravām, pauguriem un Līgatnes papīrfabrikas vēsturisko ciemu, ir neaprakstāms – tas jāredz!

Parkā ir “sajūtu stacijas”, kur pārbaudīt ožu, redzi un tausti; bērnu rotaļu laukums ar miniatūru skatu torni un ērtas atpūtas vietas, kur iemalkot tēju no termosa un apēst līdzpaņemtās sviestmaizes.

Takās un dzīvnieku tuvumā jāuzvedas klusi un mierīgi. Svarīgi atcerēties, ka dzīvniekus barot nedrīkst!

Līgatnes dabas takas, Latvijas savvaļas dzīvnieki, neskartas dabas ainavas un līkumotā Gauja ar smilšakmens atsegumiem, kas veidojušies pirms daudziem miljoniem gadu – vietas, kur atgriezties!