Darbam VDK zinātniskās izpētes komisijā izvirzīti trīs jauni speciālisti

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Darbam Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijā izvirzīti trīs jauni speciālisti, tajā skaitā VAS «Pasažieru vilciens» valdes loceklis Aldis Daugavvanags, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstures institūta sekretāre, komisijas administratīvā sekretāre Marta Starostina.

Kā norādīja Starostina, pēc atkārtotiem vadošo politiķu publiskajiem paziņojumiem, ka zinātniskajai izpētei jāsaņem sevišķā atļauja pieejai valsts noslēpumam divi vēsturnieki komisiju ir pametuši.

Attiecīgi piektdien darbam komisijā izvirzīti trīs jauni kandidāti, par kuriem tagad būs jālemj Ministru kabinetam.

Viens no tiem ir Latvijas Universitātes doktorants, vēsturnieks Ojārs Stepens. Kā norādīja Starostina, viņš strādājis Labklājības ministrijā, vairāk nekā desmit gadus arī Latvijas Okupācijas muzejā, kā arī bijis Latvijas Enciklopēdijas redakcijas vēstures nozares redaktors.

Darbam komisijā izvirzīts arī bijušais Latvijas Policijas akadēmijas dekāns, jurists Daugavvanags. Viņš bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Administratīvā departamenta vadītājs, Daugavpils universitātes Tiesību zinātņu fakultātes docents, bet šobrīd ir ir «Pasažieru vilciena» valdes loceklis.

Valdībai būs jālemj arī par Rīgas Stradiņa universitātes doktoranta, zvērināta advokāta Linarda Muciņa kandidatūru. Viņš ir bijis Augstākās padomes, Saeimas deputāts, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un vairāku augstskolu akadēmiskais mācībspēks.

Tāpat piektdien komisijas sēdē Satversmes aizsardzības biroja pārstāvis esot apliecinājis, ka jau aizvadītajā nedēļā ir saņemti komisijas locekļu dokumenti valsts noslēpuma ieguvei, kā arī nekas netrūkstot, piebilda Starostina.

Komisija arī esot iesniegusi lūgumu neizpaust zinātnieku fiziskās personas datus, tajā skaitā to, kuri pētnieki strādās valsts drošības iestādes telpās, lai novērstu publisku spiedienu uz tiem.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu