Maxima: evakuācijas nebija, jo nebija acīmredzama ugunsgrēka (257)

LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Pirmo reizi signalizācija veikalā «Maxima» Rīgā, Priedaines ielā, iedarbojusies plkst.16.20, taču, pārbaudot signalizācijas cēloni, draudi cilvēku dzīvībai netika konstatēti, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta, šodien preses konferencē skaidroja «Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks.

Jasinsks uzsvēra, ka tirdzniecības veikalu tīkls «Maxima» veiks pārbaudi visos veikalos; kompensācijas būs visiem.

Par kompensāciju apmēru veikalu tīkla vadītājs vēl neko precīzi nevarēja pateikt. Taču attiecībā uz veikalu ēku pārbaužu laiku viņš norādīja, ka tas varētu tikt veikts divu mēnešu laikā.

Jautāts par to, kāpēc netika evakuēti cilvēki pēc tam, kad bija atskanējusi signalizācija, Jasinsks skaidroja, ka saskaņā ar instrukciju apsarga pienākums ir veikt pārbaudi, lai konstatētu, vai ir ugunsgrēks. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus.

Pirmo reizi signalizācija iedarbojusies plkst.16.20. Kopumā tā ir atskanējusi desmit reizes. Apsargs signalizācijas panelī pamanījis, ka iespējamā uguns, dūmu vai putekļu izcelsmes vieta varētu būt ēkas pagrabs.

Pagrabstāvā noritēja celtniecības darbi, pēc kā veikala apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA «Vesmann», kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc «Maxima Latvija» izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Turklāt evakuāciju apsargs drīkst izziņot vien tad, ja ir reāli draudi cilvēku dzīvībai, uzsvēra Jasinsks. Taču, tā kā signalizāciju neizdevās izslēgt, iedarbojās automātiskais ieraksts, kas aicināja veikalā ēkā esošos cilvēkus evakuēties.

Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Kā paziņojumā medijiem norāda «Maxima Latvija» pārstāvji, no patlaban rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. «Maxima Latvija» nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem.

Patlaban uzņēmums pārbauda visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā.

«Maxima Latvija» vadītājs atzīmēja, ka būvkompānija «Re&Re» cēlusi arī «Maxima» lielveikalus, kas atrodas Rīgā, Saharova ielā un Slokas ielā.

«Maxima» veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī, un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā, tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām - 5.novembrī - celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām mūsu īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, «Maxima Latvija» talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Pēc Jasinska aplēsēm, negadījuma laikā uz vietas bija aptuveni 30 darbinieki, no kuriem divi ir miruši, divi ir slimnīcā un divi vēl nav atrasti.

Negadījuma zaudējumi vēl nav aprēķināti.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti 33 bojāgājušie. Kopējā iebrukusī platība ir ap 500 kvadrātmetriem.

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas. Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

būvkompānija «Re&Re», bet ēku projektējusi arhitektu firma «Kubs». Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

Komentāri (257)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu