C, 11.08.2022.

Apšaudē ASV laikraksta redakcijā nogalināti pieci cilvēki

TVNET/LETA
Apšaudē ASV laikraksta redakcijā nogalināti pieci cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Apšaude Anapolisas laikraksta «Capital Gazette» redakcijā
Apšaude Anapolisas laikraksta «Capital Gazette» redakcijā Foto: AP

Apšaudē, kas ceturtdien izcēlusies Merilendas pavalsts galvaspilsētas Anapolisas laikraksta «Capital Gazette» redakcijā, nogalināti pieci cilvēki un ievainoti vēl divi, paziņoja policija.

(Papildināta ziņa.)

Vietējais televīzijas kanāls ABC7, atsaucoties uz policiju, pirms tam vēstīja par «daudziem upuriem».

Vietējais šerifs televīzijas kanālam «Fox News» paziņoja, ka par apšaudes izraisīšanu aizdomās turētā persona ir aizturēta.

Policija raksturoja aizdomās turēto kā pieaugušu balto vīrieti, kurš bija bruņots ar garu šauteni vai bisi un darbojies viens. Viņš pēc aizturēšanas tika nopratināts.

Policijas pārstāvis telekanālam CNN pavēstīja, ka aizdomās turētais «nav sevišķi sadarbojies» ar policiju, un ka policija nevar apstiprināt viņa vārdu.

ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, informēja, ka aizdomās turētais bija sakropļojis savus pirkstgalus, lai netiktu ātri identificēts pēc pirkstu nospiedumiem. Viņu tomēr izdevās identificēt, izmantojot sejas atpazīšanas tehnoloģiju.

Vietējās policijas priekšnieks vēlāk paziņoja, ka notikusī apšaude bija «mērķēts uzbrukums» laikrakstam «Capital Gazette», kuram iepriekš bija izteikti draudi sociālajos medijos. Viņš gan atzina, ka policijai vēl nav zināms uzbrucēja rīcības motīvs.

ASV mediji ziņoja, ka šāvējs ir Merilendas štata iedzīvotājs Džerods Ramoss, kuram bijis ilgstošs strīds ar šo laikrakstu par 2011.gadā publicētu rakstu, «kas atspoguļoja noziedzīgas uzmācības lietu pret viņu».

«Capital Gazette» reportieris Fils Deiviss tviterī rakstīja, ka «bruņots vīrietis iebruka redakcijā pa stikla durvīm un atklāja uguni uz daudziem darbiniekiem,» nogalinot vairākus no viņiem.

Šāvējs, iekļūstot redakcijā, arī lietoja dūmu granātas, sacīja policijas priekšnieks.

Laikraksta redakcija atrodas četrus stāvus augstā biroju ēkā Anapolisā. Policija paziņoja, ka no ēkas tika droši evakuēti 170 cilvēki un policisti, to pārmeklējot, atrada un padarīja nekaitīgu iespējamu spridzekli.

ASV prezidents Donalds Tramps tika informēts par notikušo un tviterī nosūtīja atbalsta vēsti upuru ģimenēm. «Manas domas un lūgšanas ir ar upuriem un viņu ģimenēm. Paldies visiem Pirmās reaģēšanas spēkiem, kas pašlaik atrodas notikuma vietā,» tvītoja Tramps.

«Vardarbīgs uzbrukums nevainīgiem žurnālistiem, kuri dara savu darbu, ir uzbrukums katram amerikānim,» tviterī paziņoja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa.

«Esmu pilnīgi satriekts, uzzinot par šo traģēdiju Anapolisā. Lūdzu, uzklausiet brīdinājumus un netuvojieties šim rajonam. Lūdzu Dievu par notikuma vietā esošajiem un par mūsu sabiedrību,» paziņoja Merilendas štata gubernators Lerijs Hogans.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu