Jaunieši un IT nozare Latgalē: Galvenie motivatori veidot savu karjeru tehnoloģiju jomā (5) Informācijas tehnoloģiju (IT) joma jau šodien ir ļoti būtiska. Tehnoloģijas attīstās, un tādēļ ir nepieciešami arvien vairāk cilvēku, kas šajā jomā darbosies. Viena no mācību iestādēm, kur gūt pamatus karjerai IT jomā Latgalē, ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Tās docents Sergejs Kodors intervijā portālam TVNET pastāstīja, cik pieprasīti ir IT speciālisti Latgalē un kas nepieciešams jauniešiem, lai apgūtu šajā jomā nepieciešamās prasmes.
Zelts ne vienmēr koši spīd (10) Pirms lidmašīnas pacelšanās to apkalpes locekļi visiem pasažieriem demonstrē drošības instruktāžu, ko drīkst un ko nedrīkst darīt lidojuma laikā, kā arī izstāsta rīcību ārkārtas situācijām. Analoga instrukcija periodiski būtu nepieciešama investoriem, kuri brīžos, kad tirgus ir nestabils un pieaug dažādi ekonomiskie riski, raugās uz zeltu kā uz glābšanas riņķi. Tad investīciju pasaulē zelts sāk spīdēt spožāk, nekā tas patiesībā varbūt ir, raksta "Swedbank" Investīciju daļas eksperts Rolands Zauls.
IT ir noteicoša loma uzņēmumu dzīvotspējai Pēdējie globālie IT ārpakalpojumu tirgus pētījumi liecina, ka no 2020. līdz 2024. gadam tā tirgus vērtība pieaugs līdz pat 98 miljardiem – vidēji par 5% gadā. Ja bija pierasts, ka IT ārpakalpojumus izmanto lielas kompānijas, tad 2020. gada laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas arī mazo uzņēmumu domāšanā, un 52% uzņēmumu apsver domu savu IT infrastruktūru nodot ārējā pakalpojuma sniedzēja rokās, lai uzlabotu efektivitāti.
Lāzertehnoloģijas – inovatīvs instruments mūsdienīgai un efektīvai uzņēmējdarbībai Lāzers ir elektroniski optiska sistēma, kuras darbības rezultātā tiek radīts mākslīgs, koherents elektromagnētiskais starojums, jāpiebilst, ka stara ģenerēšanas un apstrādes procesi ir pakļauti lielam riskam, it īpaši, ja darbības veic personas bez nepieciešamās kvalifikācijas, raksta Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas vadošais pētnieks Ļubomirs Lazovs un profesors Edmunds Teirumnieks.
Latvijai jārūpējas, lai “it kā sīkumu” dēļ nezaudētu investoru interesi Pagājušajā nedēļā notika augsta līmeņa sanāksme, kur Ministru kabineta pārstāvji tikās ar Ārvalstu investoru padomi Latvijā (FICIL). Sanāksmē tika runāts par vairākiem būtiskiem jautājumiem, piemēram, par darbaspēku, digitalizāciju un nodokļu politiku. FICIL valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone intervijā portālam TVNET pastāstīja, kā Covid-19 situācija ir mainījusi situāciju nodarbinātības jomā un kādas izmaiņas būtu nepieciešamas nodokļu politikā.
Advokāts: Cīņa pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu apriti ir kļuvusi par politiska rakstura misiju (13) Cīņa pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu apriti Latvijas finanšu sistēmā ir kļuvusi jau par politiska rakstura misiju, kuras mērķis ir atrast pēdējo nelietīgi iegūto centu un padarīt valsts ekonomiku šķīstu uz mūžu mūžiem. Tomēr šāds uzstādījums drīzāk atbilstu kādai varoņpoēmai, nevis īstai valstij, kurā dzīvo īsti un tiesību izpratnē brīvi cilvēki un kurā drīkst nodarboties ar privāto biznesu, uzskata advokāts Saulvedis Vārpiņš.
Profesijas, kurās nostrādāt visu mūžu, kļūst arvien mazāk (1) Darba tirgus nepārtraukti piedzīvo pārmaiņas, kam jāspēj efektīvi pielāgoties gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Šobrīd galvenie ietekmējošie faktori ir globalizācija, demogrāfija un digitalizācija, kā arī Covid-19 pandēmijas ietekme. Tas, cik ātri darba devējs un darba ņēmējs spēj pielāgoties, būt elastīgs, apgūt jauno, nepaļaujoties tikai uz iepriekš iegūto pieredzi, zināšanām un prasmēm, būs arvien būtiskāks aspekts veiksmīgai darbībai.
Uz augšu
Back