5 min
Nacionālās drošības apdraudējums tālrunī: kādēļ "TikTok" ir spiesta pārdot daļu biznesa Jauniešu vidū populārā videoservisa “TikTok” pārdošanas lieta ir kļuvusi par vienu no dramatiskākajiem notikumiem pasaules biznesā šogad. ASV prezidenta administrācija, lai nebūtu jābloķē šis serviss, piespieda “TikTok” īpašniekus domāt par daļas biznesa pārdošanu. “Forbes” skaidro, kādēļ Donalds Tramps tik asi vēršas pret pusaudžu vidū tik populāro lietotni.
lasāmgabals
3 min
Nelegālās lejupielādes un datu drošība. Kas par to jāzina? (9) Internets ieņem arvien lielāku vietu mūsu dzīvē, un daudzi no mums meklē iespēju nemaksāt par programmām, filmām un spēlēm ar nelegālo lejupielāžu palīdzību. Diemžēl tādā veidā datoru ir arī iespējams inficēt ar programmatūru, kura var nozagt privāto informāciju. Par šo problemātiku portālam TVNET intervijā stāstīja Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV eksperts Andrejs Konstantinovs.
lasāmgabals
10 min
Cilvēks kā vājā vieta jeb ko darīt, lai interneta vidē pasargātu sevi (2) Finanses un internets mūsdienās ir faktiski nesaraujami jēdzieni. Rēķinus visbiežāk maksājam tieši internetā, un turpat arī varam iepirkties. Tomēr – tāpat kā reālajā dzīvē, arī digitālajā vidē pastāv dažādi riski, no kā cilvēkiem jāsargājas. Intervijā portālam TVNET drošības programmatūras ESET tehnoloģiju konsultants Egils Rupenheits pastāstīja, kas ir vājākā vieta IT struktūrās un kādēļ dažādiem piedāvājumiem internetā pieiet ar nelielu neticību un skepsi.
4 min
Uzlauzti vairāku zināmu cilvēku “Twitter” konti: Kā pārliecināties, ka arī neesi kļuvis par upuri (6) Nule kā pasaule ir piedzīvojusi trīs ievērojamus kiberdrošības draudus. Tādu atpazīstamu personību kā Obamas, Maska un Geitsa “Twitter” konti tika uzlauzti ar mērķi veicināt krāpniecību ar “Bitcoin”. Ar vīrusu inficēta kriptovalūtas lietotne vāca “Apple Mac” datoru lietotāju finanšu datus. Savukārt septiņi virtuālo privāto tīklu servisu sniedzēji nopludināja datus par vairāk nekā 20 miljoniem lietotāju.
Uz augšu
Back