Makrons: Risinot migrācijas problēmu, jāievēro ES vērtības

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Francijas prezidents Emanuels Makrons

FOTO: OLIVIER HOSLET / EPA

Risinot migrācijas problēmu, Eiropas Savienībai (ES) jāievēro savas vērtības, tostarp cieņa pret cilvēktiesībām, svētdien paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Pret nelegālo migrāciju jācīnās «humāni un metodiski», teica Makrons žurnālistiem Briselē, ierodoties uz 16 ES valstu un valdību vadītāju sanāksmi par migrāciju.

«Mums ir vērtības. Tās mūs ir izveidojušas, un ikreiz, kad mēs tās esam nodevuši, mēs esam radījuši kaut ko sliktāku,» sacīja Francijas prezidents.

Viņš uzsvēra, ka ES dalībvalstīm jāatrod risinājumi, kas balstīti uz tās vienojošajām vērtībām.

Jau ziņots, ka svētdien Briselē notiek Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera rīkota migrācijas politikas jautājumiem veltīta sanāksme, kurā piedalās 16 ES valstu un valdību vadītāji. Šīs valstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Itālija, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Slovēnija, Somija, Spānija, Vācija un Zviedrija.

Polija un vēl trīs Centrāleiropas Višegrādas grupas valstis - Čehija, Slovākija un Ungārija - ceturtdien paziņoja, ka boikotēs migrācijas politikas jautājumiem veltīto sanāksmi.

Kā pavēstījis EK preses pārstāvis Aleksandrs Vintersteins, sanāksme ir atvērta visiem un nevienam nav pienākuma tajā piedalīties. Viņš norādīja, ka tajā netiks pieņemti nekādi lēmumi un netiks rīkota preses konference, taču valstu un valdību vadītāji varēs brīvi izteikt savus komentārus žurnālistiem.

Uz augšu