Makrons norādīja, ka šāda politika esot drauds globālajai labklājībai.
Lai arī Makrons runā uzsvēra, ka ASV un Franciju vieno uz «brīvību, toleranci un līdztiesību» balstītas «nepārraujamas saites», viņa runa liecināja par atšķirībām abu valsts galvu uzskatos. Makrons norādīja, ka izolacionisms un pārspīlēts nacionālisms esot «vilinoši kā pagaidu glābiņš no mūsu bailēm». «Taču, ja aizvērsim durvis uz pasauli, tas neapstādinās pasaules evolūciju. Tas nevis apdzēsīs, bet gan iekvēlinās mūsu pilsoņu bailes,» teica Francijas prezidents.
«Mēs nepieļausim, ka ekstrēmā nacionālisma plosīšanās satricina pasauli, kas tiecas uz lielāku labklājību,» viņš uzsvēra.
Makrons sacīja, ka ASV esot ieviesušas starpvalstu sadarbību kopīga mērķa sasniegšanai, kādu to pazīstam šodien, un ka tā ir esot ar jaunu sparu jāatdzīvina 21.gadsimtā. Viņš piebilda, ka ANO un NATO nespēs veikt savu galveno uzdevumu un nodrošināt stabilitāti, ja Rietumvalstis ignorēs jaunizveidojušos draudus pasaulē.
Runājot par ekonomiku, Makrons uzsvēra, ka «tirdzniecības karš nav samērīga atbilde», jo «iznīcina darba vietas un noved pie cenu kāpuma», un mudināja nesaskaņas risināt ar Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) starpniecību.