P, 25.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saeima lemj, ka Rasnačs paliks ministra amatā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Saeima šodien noraidījusi tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumus.

Jau ziņots, ka Saeima šodien turpināja lemt par opozīcijas rosinātajiem tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumiem.

Šī jautājuma izskatīšana tika sākta 14.jūnijā, taču sēdei tika izsludināts pārtraukums līdz šodienai saistībā ar deputāti piedalīšanos padomju represiju upuru piemiņas pasākumā.

Saeima kā pirmo pagājušajā nedēļā sāka skatītdemisijaspieprasījumu, kas tika iesniegts pēc parlamenta deputāta Romāna Mežecka iniciatīvas un kuru bija parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām «Saskaņa» un «No sirds Latvijai» un pie frakcijām nepiederošie deputāti, tajā skaitā pats Mežeckis.

Lēmumprojekta anotācijā norādīts, ka tieslietu ministrs pārraudzību pār Maksātnespējas administrāciju īstenojot vāji vai vispār neīsteno un sistēmas darbība un attīstība notiekot pašplūsmā. «Ministrs nespēj ne vadīt ministriju noteikto funkciju īstenošanai, ne pārraudzīt Maksātnespējas administrāciju,» cita starpā teikts uz divām lapām sagatavotajā opozīcijas argumentācijā.

Atsevišķu Rasnačademisijaspieprasījumu ir iesniegusi arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kuru tika parakstījuši desmit deputāti. Par šādu soli vienojusies LRA pārstāvju sapulce kopā ar Saeimas frakcijas deputātiem.

LRA frakcija uzskata, ka tieslietu ministrs ir atbildīgs par nesakārtotu likumdošanu attiecībā uz maksātnespējas administratoru darbu, līdz ar to viņam jāuzņemas atbildība par tiem likumpārkāpumiem, kas saistās ar nozari. Maksātnespējas administrēšanas process visus šos gadus ir nesis labumu tikai pašiem administratoriem, nevis veicinājis valsts ieguvumus, pauž politiskās apvienības pārstāvji.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA pauda, ka neuzskata pārmetumus Rasnačam par pamatotiem. Nacionālā apvienība atbalsta tieslietu ministru, akcentēja Bērziņš.

Pats Rasnačs Latvijas Radio viņademisijaspieprasījumu saistīja ar atstādinātā maksātnespējas administratora Māra Sprūda interesēm. Rasnačs pauda viedokli, ka pastāv saite starpdemisijaspieprasījuma iesniedzējiem Ingunu Sudrabu (NSL), Mežecki un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, kurš savukārt veidojot saiti ar Sprūdu. Visas problēmas radās pēc tam, kad Sprūdu atbrīvoja no apcietinājuma, piebilda politiķis.

Ministrs vēršanos pret viņu saistīja ar reformām maksātnespējas jomā, kas esot sāpīgas un kādam nepatīk, tāpēc šie cilvēki izmantojot «pastniekus Saeimā», lai mēģinātu vērsties pret viņu. Reformas nepatīk tiem, kas sajūt apdraudējumu savam riskantajam daudzmiljonu biznesam, piebilda politiķis.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais