Pk, 22.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aicina pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Opozīcijas politiskais spēks - Latvijas reģionu apvienība (LRA) - šodien iesniegusi Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram Jānim Maizītim pieprasījumu izvērtēt zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) tiesības strādāt ar valsts noslēpumu, informēja LRA.

LRA prasa pārbaudīt Dūklava atbilstību prasībām, kas izvirzītas amatpersonām, strādājot ar klasificēto valsts informāciju. Kā pamatojumu šādai rīcībai LRA min to, ka «jau vairākkārt Latvijas plašsaziņas līdzekļos ir izskanējusi informācija par zemkopības ministra Dūklava saistību ar Krievijas amatpersonām un ietekmīgiem uzņēmējiem».

LRA arī uzskata, ka «publiski pieejamie fakti ļauj spriest, ka Dūklava rīcība vairākkārt radījusi aizdomas par iespējamu kaimiņvalsts pārstāvju interešu pārstāvēšanu, izmantojot augstas amatpersonas stāvokli un priekšrocības». LRA vērš uzmanību uz LTV raidījuma «de facto» maijā vēstīto, ka zemkopības ministra partneris ražotnē «Piebalgas alus», Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs būvē kuģus Krievijas armijai, kā arī izskanējušo informāciju par ZZS ministru tikšanos ar vienu no Krievijas vicepremjeriem 2016.gadā, kā arī citām ziņām.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Viļums paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž, ka augstas amatpersonas negodprātīga rīcība ar pielaidi valsts noslēpumam var radīt valstij nopietnus zaudējumus un pat apdraudējumu, ja persona patiesībā pārstāv citas valsts intereses.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais