C, 28.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pensionāru atraitņiem plāno piešķirt gadu ilgu pabalstu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Koalīcija atbalsta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredzētu, ka pārdzīvojušais laulātais vēl gadu saņemtu pabalstu 50% apmērā no mūžībā aizgājušā dzīvesbiedra pensijas, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Sociālo lietu komisijai paredzēts šonedēļ lemt par attiecīga likumprojekta virzīšanu izskatīšanai parlamentā.

Kā ziņots, viens no likumprojekta iniciatoriem Andrejs Klementjevs (S) aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka šonedēļ to varētu skatīt arī parlamenta sēdē. Šo likumprojektu iecerēts pieņemt steidzamības kārtībā, lai tas stātos spēkā no nākamā gada. Politiķis piebilda, ka arī ar Saeimas frakcijām ir panākta vienošanās raiti izskatīt šos priekšlikumus.

Priekšlikumus grozījumiem likumā par valsts pensijām vērtēja darba grupa. Kopumā atbalstu guva divi ierosinājumi - par pabalstu pensionāru atraitņiem, kā arī priekšlikums piemaksu par uzkrāto darba stāžu palielināt arī tiem, kuri pensionējušies 1996.gadā.

Atbalstu šiem ierosinājumiem pauda arī Labklājības ministrija, savukārt Finanšu ministrija vērsa uzmanību uz papildu izdevumiem.

Vēl no šā gada 1.jūlija piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu būs 1,5 eiro tiem cilvēkiem, kuriem vecuma pensija piešķirta līdz 1995.gada beigām. Tas attieksies arī uz personām, kurām invaliditātes pensija piešķirta un vecuma pensijai nepieciešamais vecums sasniegts līdz 1995.gada beigām. Tomēr likumprojekts paredz, ka šādas izmaiņas būtu attiecināmas arī uz tiem pensionāriem, kuri pensionējušies 1996.gadā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais