Autovadītājus aicina ņemt vērā daudzviet notiekošos ceļu būvdarbus

FOTO: LETA

Plānojot nedēļas nogales braucienu, autovadītājiem jārēķinās, ka daudzviet valsts autoceļu tīklā notiek būvdarbi, līdz ar to ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, informēja VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) pārstāvji.

Tostarp apjomīgākie būvdarbi notiek uz Rīgas apvedceļa, uz autoceļa posmā no Viļāniem līdz Varakļāniem, kā arī uz autoceļa posmā Madliena - Skrīveri.

Patlaban būvdarbi turpinās uz Rīgas apvedceļa (A4) Salaspils pusē, posmā no Avotiem līdz pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas (A6). Šajā posmā ir būtiski satiksmes ierobežojumi, kuru dēļ satiksme ir stipri palēnināta. Gan tranzīta transportam, gan vietējiem iedzīvotājiem LVC iesaka izvēlēties apbraucamos ceļus.

Remontdarbus uz Rīgas apvedceļa būs iespējams izbraukt ne ātrāk kā 45 minūtēs, atzīmēja LVC, skaidrojot, ka ceļa Ulbroka-Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu tagad drīkst braukt tikai taisni, bet nogriešanās uz apvedceļu ir aizliegta. Apvedceļa remonta posmā ir četri luksoforu posmi, nepieciešamības gadījumā satiksmi organizē regulētāji, bet uz tilta pār Mazo Juglu ir platuma ierobežojums 3,5 metri.

Tāpat vieni no plašākajiem remontdarbiem valstī ir uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) no Madlienas līdz Skrīveriem, kur ir piecpadsmit luksoforu posmi un kuru izbraukšana prasa vairāk nekā pusotru stundu.

Arī ceļā no Rīgas uz Rēzekni vai otrādi posmā no Varakļāniem līdz Viļāniem (A12) jārēķinās ar plašiem remontdarbiem un septiņiem pagaidu luksoforiem. Šī remontdarbu posma izbraukšana prasa stundu.

Ceļā no Rīgas uz Daugavpili un otrādi jārēķinās, ka ceļa remontdarbi notiek vairākos posmos. Rīgai tuvākie remontposmi ir no Ikšķiles līdz Ogrei, no Dzelmēm līdz Klidziņai, kā arī no Klidziņas līdz Zemkopības institūtam Skrīveros, kur ir viens ar luksoforu regulēts posms, un no Stukmaņiem līdz Pļaviņām, kur ir viens ar luksoforu regulēts posms. Remontdarbi notiek arī uz tilta pār Aivieksti, un satiksme virzienā uz Daugavpili notiek pār tiltu, bet Rīgas virzienā tiek novirzīta pa apbraucamo ceļu caur Glāzniekiem.

Uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Duntes līdz Svētciemam notiek seguma virskārtas atjaunošana un ir viens līdz divi luksoforu posmi, kuru šķērsošana var prasīt 25 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi Latgalē ir autoceļa Krāslava-Preiļi-Madona (P62) posms no Bašķiem līdz Preiļiem ar astoņiem luksoforu posmiem. Tiem, kas dodas no Rīgas uz Aglonu vai otrādi, LVC iesaka izmantot Daugavpils šoseju (A6), autoceļu Višķi-Nīcgale (P64) un Rēzeknes-Daugavpils ceļu (A13). Nepilnu stundu ceļā prasa arī šī paša ceļa (P62) posma no Steķiem līdz Atašienei šķērsošana, kur ir seši luksoforu posmi.

Autovadītājiem jārēķinās ar papildu stundu ceļā no Rēzeknes apvedceļa līdz Dricāniem, braucot pa autoceļu Rēzekne-Gulbene (P36), kur ir pieci luksoforu posmi un trīs metru platuma ierobežojums, bet ar papildu pusstundu ceļā jārēķinās, braucot no Pušmucovas līdz Ludzai (P49), kur ir pieci luksoforu posmi. Savukārt trīs līdz četri luksoforu posmi ir ceļā no Rēzeknes līdz Ludzai (A12).

Lielākie satiksmes ierobežojumi Vidzemē ir uz Vidzemes šosejas (A2). Tostarp uz šī ceļa notiek Kaķupītes caurtekas remonts un ir viens luksofora posms. Uz autoceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši (P20) pārvada pār Vidzemes šoseju (A2) ir slēgta satiksme pa nobrauktuvēm virzienā no Cēsīm uz Rīgu un no Veclaicenes uz Cēsīm, bet satiksme tiek organizēta pa apbraucamajiem ceļiem - pa nobrauktuvēm Cēsis-Veclaicene un Rīga-Cēsis.

Uz autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) posmā no pagrieziena uz Kaipiem līdz pagriezienam uz Gulbīti ir pieci luksoforu posmi, un tos var izbraukt 35 minūtēs, bet uz autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no Augšlīgatnes līdz Nītaurei ceļā jāpavada papildu 20 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi Kurzemē ir uz Klaipēdas šosejas (A11) posmā no Rucavas līdz Lietuvas robežai, kur ir četri luksoforu posmi un tas prasa papildu pusstundu ceļā, bet uz Liepājas šosejas aiz Saldus, Liepājas virzienā ir četri luksoforu posmi, kas prasa papildu 20 minūtes ceļā.

Uz autoceļa Ventspils-Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei aktīvo būvdarbu laikā ir līdz sešiem luksoforu posmiem, kas prasa papildu stundu ceļā, bet uz autoceļa Ezere-Embūte-Grobiņa (P106) posmā no Ezeres līdz Liepiņām pa dienu ir līdz trim luksoforu posmiem.

Tāpat autovadītājiem jāņem vērā, ka ilgstošā sausā laika dēļ uz grants autoceļiem pastiprināti veidojas putekļi, tāpēc autovadītāji ir aicināti ievērot atbilstošu distanci un braukšanas ātrumu, lai izvairītos no negadījumiem. Latvijā vairāk nekā puse no valsts autoceļiem ir ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi, norādīja LVC.

Uz augšu
Back