Pk, 12.08.2022.

Ziemeļkorejas tirāns sola «izbeigt» kodolieroču un raķešu izmēģinājumus

TVNET/LETA
Ziemeļkorejas tirāns sola «izbeigt» kodolieroču un raķešu izmēģinājumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un valsts militārpersonas
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un valsts militārpersonas Foto: TT NYHETSBYRÅN

Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns sestdien paziņoja, ka Phenjana vairs neveiks kodolizmēģinājumus un starpkontinentālo ballistisko raķešu izmēģinājumus, kā arī slēgs savu kodolizmēģinājumu poligonu.

Šo izmēģinājumu apturēšana stājās spēkā sestdien, vēstīja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Šis paziņojums, kādu ilgi mēģināja panākt ASV, tiek uzskatīts par izšķirošu soli pēdējā laikā notiekošajās diplomātiskajās aktivitātēs, kas saistītas ar Korejas pussalu.

Tas publicēts nepilnu nedēļu pirms Kima tikšanās ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, kas paredzēta demilitarizētajā zonā starp abām Korejas valstīm, un pirms ilgi gaidītās Kima tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

«Tā kā kodolieroču efektivitāte ir tikusi pārbaudīta, mums vairs nav nepieciešams veikt kodolizmēģinājumus vai vidēja darbības rādiusa, gara darbības rādiusa, vai starpkontinentālo ballistisko raķešu izmēģinājuma palaišanas,» Kims paziņoja Ziemeļkorejā valdošās Strādnieku partijas centrālkomitejas sanāksmē, par kuru ziņoja KCNA.

«Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu poligons ir pabeidzis savu misiju,» viņš piebilda šajā sanāksmē, kas bija sasaukta, lai apspriestu «jaunu stadiju» Phenjanas politikā.

Ziemeļkoreja arī paziņoja, ka tagad vairāk pievērsīsies valsts nozīmes lietām un uzlabos ekonomiku.

Phenjana ir panākusi strauju tehnoloģisku progresu savās ieroču programmās Kima Čenuna varas laikā. Par tās veiktajiem kodolieroču un ballistisko raķešu izmēģinājumiem valsts ir pakļauta stingrām ANO Drošības padomes, Eiropas Savienības, ASV, Dienvidkorejas un citu valstu sankcijām.

Pērn Ziemeļkoreja veica sesto kodolizmēģinājumu, kā arī izmēģināja raķetes, kas esot spējīgas sasniegt ASV kontinentālo daļu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu