Mirusi bijusī ASV pirmā lēdija Barbara Buša

FOTO: Reuters/ScanPix

Bijusī ASV pirmā lēdija Barbara Buša otrdien nomira 92 gadu vecumā, paziņoja viņas dzīvesbiedra Džordža Buša vecākā birojs.

Barbara Buša, kas 73 gadus bija nodzīvojusi laulībā ar eksprezidentu Džordžu Bušu vecāko, bija arī eksprezidenta Džordža Buša jaunākā un bijušā Floridas štata gubernatora Džeba Buša māte.

Barbara Buša, dzimusi Pīrsa, pirmoreiz satikās ar savu nākamo vīru, kad viņa bija 16 gadus veca skolniece, bet viņš mācījās elitārā vidusskolā, kas sagatavo audzēkņus augstskolas studijām.

Viņi apprecējās 1945.gada 6.janvārī, kad Džordžs Bušs vecākais bija atvaļinājumā no karaflotes dienesta, un viņu ģimenē piedzima seši bērni. Viņu laulības 73 gadi ir ilgākais laiks, ko kāds no ASV prezidentiem ir nodzīvojis laulībā.

FOTO: REUTERS/Scanpix

Barbara Buša, pildot pirmās lēdijas pienākumus no 1989. līdz 1993.gadam un otrās lēdijas pienākumus no 1981. līdz 1989.gadam, cīnījās par vispārējas rakstpratības panākšanu un nodibināja ģimeņu rakstpratības fondu.

Līdzjūtību Bušu ģimenei, atzinīgi novērtējot Barbaras Bušas mūžā paveikto, izteica daudzi politiķi. ASV prezidents Donalds Tramps viņu nosauca par «amerikāņu ģimenes aizstāvi».

«Starp viņas dižākajiem sasniegumiem bija atzinums, ka rakstpratība ir svarīga kā ģimenes pamatvērtība, kuru vajag kopt un aizsargāt,» sacīja Tramps.

«Viņu ilgi atcerēsies par viņas stipro ziedošanos valstij un ģimenei, kurām abām viņa uzticīgi kalpoja.»

«Barbara iedvesmoja mūs būt par mūsu pašu vislabāko versiju,» sacīja ASV republikāņu senators Orins Hačs.

Madlēna Olbraita, kas bija pirmā sieviete ASV valsts sekretāra amatā, atcerējās Barbaru Bušu kā «sievieti ar neiedomājamu apņēmību, atjautību un līdzjūtību, kura iemiesoja Amerikas vislabākās vērtības».

Buša ieguva reputāciju ar savu stingrību, humoru un vaļsirdību, un viņa reizēm bija populārāka par savu vīru.

Uz augšu
Back