ASV Teksasas un Arizonas štati nosūtīs uz Meksikas robežu kopskaitā 400 karavīrus

ASV robežsargu patruļa Arizonas tuksnesī FOTO: / TT NYHETSBYRÅN

ASV Teksasas un Arizonas štati paziņojuši, ka nākamnedēļ nosūtīs uz robežu ar Meksiku kopskaitā 400 Nacionālās gvardes karavīrus, reaģējot uz prezidenta Donalda Trampa norādījumu dislocēt gar abu valstu robežu 2000 līdz 4000 karavīru nelegālās imigrācijas un narkotiku kontrabandas apturēšanai.

Teksasas Nacionālā Gvarde solījusi tuvāko trīs diennakšu laikā izvietot pie robežas 250 karavīrus un jau nosūtījusi turp divus helikopterus «Lakota» helikopterus, savukārt Arizonas štata gubernators paziņojis, ka nākamnedēļ uz robežu tiks nosūtīti 150 karavīri.

Teksasas Nacionālās Gvardes brigādes ģenerāle Treisija Norisa žurnālistus informējusi, ka robežas uzraudzīšanā tiks iesaistīts arī militārais transports un helikopteri un šī dislokācija jau sākusies.

Savukārt Arizonas štata gubernators Dags Djūsijs tviterī norādījis, ka cieši sadarbojas ar štata Nacionālo gvardi, Pentagonu un Iekšzemes drošības ministriju, lai nākamajā nedēļā varētu izvietot pie robežas 150 karavīrus.

Kā šonedēļ paziņoja Tramps, Nacionālās gvardes karavīri pie robežas, iespējams, tiks paturēti līdz plānotā mūra uzcelšanai, lai palīdzētu muitas un robežapsardzes dienesta darbiniekiem cīnīties pret nelegālo imigrāciju un narkotiku kontrabandu.

Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs juniors no 2006. līdz 2008.gadam bija dislocējis pie Meksikas robežas 6400 Nacionālās gvardes karavīrus.

Nacionālā gvarde, kurai ir karavīri visos ASV štatos, arī agrāk pēc prezidentu un štatu gubernatoru aicinājumiem ir palīdzējusi apsargāt ASV robežas.

Martā uz ASV robežas ar Meksiku tika aizturēti 50 308 nelegāli imigranti, kas ir par 37% vairāk nekā februārī un vairāk nekā trīskārt pārsniedz pērnā gada martā aizturēto skaitu.

Meksikas politiķi ir nosodījuši Trampa lēmumu par Nacionālās gvardes karavīru dislocēšanu uz robežas. Meksikas Senāts trešdien pieņēma rezolūciju, kas aicina apturēt abu valstu sadarbību nelegālās imigrācijas un narkotiku kontrabandas apkarošanā.

Uz augšu
Back