Koalīcija atbalstoša 11.novembra noteikšanai par oficiālu svētku dienu

Svecīšu siena FOTO: Krists Luhaers, speciali TVNET

Valdošās koalīcijas partneri ir atbalstoši par ieceri noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, savukārt par 16.marta paredzēšanu par atceres dienu vēl lems Saeimas frakcijas.

«Vienotība» rosina noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt latviešu karavīrus. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka ZZS varētu atbalstīt šo ierosinājumu. Arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintras pauda, ka VL-TB/LNNK jau sen bija diskusija par šādu ieceri un VL-TB/LNNK to atbalsta.

Tāpat Saeimas šonedēļ skatīs VL-TB/LNNK rosināto likumprojektu, lai 16.martu noteiktu par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu. Dzintars uzsvēra, ka šī būtu atgriešanās pie vēsturiskā taisnīguma.

Koalīcijas partneri gan pagaidām nesteidz paust atbalstu šādam priekšlikumam par 16.martu, norādot, ka par to vēl diskutēs Saeimas frakcijas. Krauze uzsvēra, ka šis ir «ļoti sensitīvs jautājums», tāpēc tas jāizdiskutē frakcijas sēdē. Arī «Vienotības» priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kozlovskis sacīja, ka nevēlas prognozēt «Vienotības» lēmumu - par to diskutēs Saeimas frakcijas.

Ja 11.novembri noteiktu par svētku dienu, tad šajā dienā būtu brīvdiena. Ja 16.marts būtu piemiņas dienas, tad tā nebūtu brīvdiena.

Uz augšu
Back