C, 18.08.2022.

Brīvības ielā plīsušā ūdensvada posmā atjaunota ūdensapgāde

LETA
Brīvības ielā plīsušā ūdensvada posmā atjaunota ūdensapgāde
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Makare/LETA

Piektdien ap pusdienlaiku Rīgā, Brīvības ielā pie Gaisa tilta, plīsušā ūdensvada posmā atjaunota ūdensapgāde, sacīja SIA «Rīgas ūdens» pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Savukārt avārijas laikā bojāto bruģi paredzēt atjaunot sestdienas laikā, norādīja Mucenieks.

«Rīgas ūdens» pārstāvis iepriekš aģentūrai LETA atklāja, ka minētajā posmā plīsis 15 centimetru diametra ūdensvads, kas neesot vērtējams kā ārkārtējs bojājums.

Taujāts, vai avārija notikusi vienā no ūdensvadu posmiem, kuros šovasar veikti remontdarbi, «Rīgas ūdens» pārstāvis atbildēja apstiprinoši, tomēr viņš uzsvēra, ka konkrētajā posmā tika veikta jauna ūdensvada aizbīdņa uzstādīšana, nevis paša ūdensvada maiņa. Viņš norādīja, ka aizbīdnis palīdzot pusstundas stundas laikā atslēgt ūdenspadevi konkrētajam padeves posmam, tādējādi skarot pēc iespējas mazāk apkārt esošo dzīvojamo ēku.

Taujāts, kādā stāvoklī bija plīsušais ūdensvada posms, Mucenieks sacīja, ka pilsētā parasti tiek veikta kritiskā stāvoklī esošo posmu nomaiņa. Tomēr konkrētais posms neietilpa minētajā kategorijā.

«Rīgas ūdens» pārstāvis skaidroja, ka avāriju izraisīja grunts kustības, kas notiek gaisa temperatūras svārstību ietekmē. Tas savukārt rada iespaidu uz ūdensvadiem, no kā var izrietēt minētajai avārijai līdzīgas situācijas. «Ja runājam par šo pavasari - ja ir stipri sali, tad ūdensvadu avārijas ir vairāk nekā ikdienā. Tas ir ļoti nepatīkams laiks,» atzīmēja Mucenieks.

Kā ziņots, piektdien ap pusdienlaiku Brīvības ielā 185 notikusi ūdensvada avārija, kuras lokalizācijai un likvidācijai no plkst.15 posmā pie Krišjāņa Barona ielas slēgta labā malējā braukšanas josla virzienā uz Juglu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu