LM plāno pilnveidot palīdzību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Labklājības ministrija (LM) ar nevalstisko organizāciju iesaisti par teju pieciem miljoniem eiro plāno pilnveidot palīdzību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Pasākumus šīs ieceres realizēšanai LM plāno realizēt no 2018.gada beigām līdz 2023.gadam. Kopējais pasākuma finansējums ir 4,97 miljoni eiro, no kuriem 4,22 miljoni ir Eiropas Sociālā fonda līdzekļi, bet 745 000 eiro - valsts budžeta finansējums.

Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts noteikumu projekts "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamība personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.3. pasākuma "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana".

Tas paredz, ka nevalstiskās organizācijas (NVO) - biedrības un nodibinājumi, kas specializējušās personu atbalstam konkrētu funkcionēšanas traucējumu jomā, - varēs sniegt bērniem sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus, tostarp dienas aprūpes centra pakalpojumu, aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā, «atelpas brīža» pakalpojumu un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus gan bērniem, gan viņu vecākiem, aizbildņiem vai audžuģimenēm.

Zariņš skaidroja, ka NVO varēs iesniegt projektus, ievērojot, ka viena projekta maksimālais ilgums nepārsniedz 18 mēnešus, un vismaz 12 mēneši plānoti tieši pakalpojumu sniegšanai.

Viena projekta maksimālā attiecināmo izmaksu kopsumma plānota ne vairāk kā 191 000 eiro un maksimālais vienā projektā atbalstāmo skaits ir 50 bērni.

LM norāda, ka pasākuma mērķis ir palielināt sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, lai pilnveidotu bērnu sociālās prasmes un funkcionālās spējas.

Uz augšu
Back