Blērs: ES var novērst «Brexit» ar reformām

Lielbritānijas bijušais premjerministrs Tonijs Blērs

FOTO: OLIVIER HOSLET / EPA

Lielbritānijas ekspremjers Tonijs Blērs ceturtdien mudinājis Eiropas Savienību (ES) īstenot reformas imigrācijas jomā, tādejādi sekmējot, ka Apvienotā Karaliste maina savas domas «Breksita» jautājumā.

Vēl ir laiks, lai izvairītos no tā, ka Lielbritānija pamestu bloku, uzsvēris Blērs.

Lielbritāniju iespējams pārliecināt palikt blokā, ja tiks kliedētas bažas attiecībā uz migrāciju un citiem jautājumiem, norādījis Blērs, mudinot Eiropas līderus uzņemties iniciatīvu un «izvest mūs no «Breksita» strupceļa».

Divu dienu laikā Blērs ir jau otrais britu bijušais premjerministrs, kurš pauž viedokli «Breksita» jautājumos. Dienu iepriekš ekspremjers Džons Meidžors norādīja, ka britiem būtu jādod vēl viena iespēja balsot, jo 2012.gada referendumā viņi maldināti par «Breksita» sekām.

Arī Blērs atbalstīja ideju par vēl vienu referendumu, sakot, ka britiem būtu «jāsaka galavārds par sarunu ceļā panākto vienošanos, lai arī kāda tā būtu», un ka ES līderi var šo lēmumu ietekmēt.

«Eiropa zina, ka tai ir jāreformējas. Reforma Eiropā ir atslēga tam, lai Lielbritānija mainītu domas,» uzrunā Briselē sacīja Blērs.

«Vispārējs imigrācijas kontroles plāns» palīdzētu mainīt noskaņojumu Lielbritānijā, kā arī populisma un daudzviet Eiropā pēdējos gados manāmās neapmierinātības paisumu.

«Ja Eiropa piedāvās «Breksitam» paralēlu ceļu, kad Lielbritānija var palikt reformētā Eiropā, tas varētu pavērt debates par pārmaiņām.»

«Nav vajadzīgs brīnums, ir vajadzīga vadība. Un tagad ir laiks, kad tā ir vajadzīga,» uzsvēra Blērs.

Uz augšu