Pk, 12.08.2022.

Arī Līdaka iekļuvis konkursa noslēdzošajā kārtā uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu

LETA
Arī Līdaka iekļuvis konkursa noslēdzošajā kārtā uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS) iekļuvis konkursa otrajā jeb noslēdzošajā kārtā uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu, apliecināja politiķis.

Viņš norādīja, ka nezina, cik vēl no pārējiem 14 pretendentiem ir iekļuvuši konkursa noslēdzošajā kārtā.

Līdaka norādīja, ka konkursa komisijas pārstāvji viņam uzdevuši ar valdes locekļa pienākumiem saistītus jautājumus un viņš dalījies ar savu redzējumu.

Politiķis norādīja, ka Zooloģiskajam dārzam līdz 2020.gadam jāsaņem Eiropas Zooloģisko dārzu asociācijas apliecinājums par atbilstošu tā darbību. Viņš skaidroja, ka galvenie riski šajā jautājumā ir novērsti, piemēram, ir veikts kapitālais remonts karantīnas zonā, tāpat ir pieejama atbilstoša ambulances vieta.

Tomēr Eiropas asociācijas pārstāvji uzskata, ka atsevišķi dzīvnieki dzīvo nosacīti nepieņemamos apstākļos. Tāpēc, piemēram, ja Rīgas Zooloģiskais dārzs kādreiz vēlētos pie sevis uzņemt jaunu balto lāci, to nevarēs darīt, ja laicīgi netiks veikta balto lāču mītnes pārbūve, skaidroja Līdaka.

Viņš arī akcentēja, ka būtu jāpanāk, lai līdzekļi, ko pašlaik iestāde saņem no valsts budžeta caur projektiem, valsts budžetā tiktu tieši paredzēti zooloģiskajam dārzam.

Kā ziņots, uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu pieteikušies 14 pretendenti, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pērn novembrī, pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. 1995.gadā viņš kļuva par zooloģiskā dārza direktora pienākumu izpildītāju, gadu vēlāk - par direktoru un kopš 2004.gada pildīja valdes priekšsēdētāja pienākumus.

Pašlaik Zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.

Tāpat vēstīts, ka viens no pretendentiem konkursā ir Saeimas deputāts Līdaka, kurš norādījis, ka konkursa rezultāti izšķirs, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu