Pk, 12.08.2022.

Beļģijas prokuratūra pieprasa līdz 20 gadiem ilgu cietumsodu Parīzes teroraktos apsūdzētajam džihādistam

LETA/DPA
Beļģijas prokuratūra pieprasa līdz 20 gadiem ilgu cietumsodu Parīzes teroraktos apsūdzētajam džihādistam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Beļģijas prokuratūra pieprasījusi līdz 20 gadu ilgu cietumsodu Salaham Abdeslamam, kurš ir vienīgais zināmais džihādists, kas izdzīvojis 2015.gada 13.novembrī Parīzē sarīkotajos teroraktos. Jau vēstīts, ka Beļģijā pirmdien paaugstinātas drošības apstākļos sākta Abdeslama tiesāšana.

Beļģijā viņš tiek tiesāts par Beļģijas galvaspilsētā 2016.gada 15.martā notikušo apšaudi. Trīs policisti šajā apšaudē tika ievainoti, bet viens džihādists zaudēja dzīvību.

Prokurors tiesā paziņoja, ka pieprasa apsūdzētajam un viņa līdzdalībniekam Sofjenam Ajari no trim līdz 20 gadiem ilgu cietumsodu.

Viņi abi tika aizturēti pāris dienas pēc minētās apšaudes.

Pēc tiesas Beļģijā vēlāk gaidāms process arī Francijā, kur Abdeslams tiks tiesāts par Parīzes teroraktiem.

Pēc Parīzes teroraktiem 28 gadus vecais Abdeslams slēpās Briselē, kur tika aizturēts 2016.gada 18.martā – četras dienas pirms Briseles metro un lidostā notikušajiem teroraktiem. Pēc aizturēšanas Abdeslams tika izdots Francijai.

Uzbrukumos Briseles metro un lidostā dzīvību zaudēja kopumā 32 cilvēki, bet Francijas galvaspilsētā tika nogalināti 130 cilvēki. Abos gadījumos atbildību uzņēmās teroristu grupējums «Islāma valsts». Tiek uzskatīts, ka par teroraktiem gan Briselē, gan arī Parīzē ir atbildīga tā pati džihādistu šūniņa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu